Święta tuż tuż...

Szkolny Dyskusyjny Klub Książki 1 grudnia wziął udział w świątecznych warsztatach w PZS- ie w Chojnowie. Organizatorki cyklicznych spotkań pokazały jak pomysłowo przygotować okolicznościowe ozdoby.

Korzystając z resztek tkanin, wstążek, szyszek, słoików czy starych gazet i kartek z książek uczestnicy, pod kierunkiem animatorki p. J. Więcław, przygotowali ciekawe stroiki i świeczniki. Młodzi klubowicze z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością wykonali swoje prace.

Szmer świątecznej muzyki, słodki poczęstunek i uśmiech prowadzących wprowadził nas w bożonarodzeniowy nastrój. Coraz bliżej święta.

Ewa Wołoszyn

 "Jest taki dzień..."

Nadszedł czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Nim zasypią nas zimowe obowiązki, postanowiliśmy poczuć atmosferę i nastrój świąt. W tym celu wyruszyliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy do stolicy Dolnego Śląska. Wrocław przywitał nas kolorowo i pachnąco. Tramwajem udaliśmy się do Kościoła na Piasku obejrzeć najstarszą w Europie ruchomą szopkę. Spacer do Katedry św. Jana wzdłuż brzegu Odry odkrywał piękno Ostrowa Tumskiego. Po drodze most zakochanych, obciążony kłódkami wierności. Przed nam 45m nad ziemią Mostek Pokutnic, z którego zobaczyliśmy świąteczny cel naszej podróży. Na koniec wycieczki uczestniczyliśmy w lekcji historii i literatury w interaktywnym Muzeum Pana Tadeusza.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Ewa Wołoszyn

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie