zwycięzcy turnieju

Fotorelacja z wczorajszego turnieju.

Gratulacje dla zwycięzców.
Zdjęcia Dariusz Wołoszyn

2024-04-25 21:24

laureaci konkursu

Ścianka Mistrzów.

W rozegranym w dniu dzisiejszym w Legnicy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowych nasza drużyna w składzie Mateusz Pisarki, Mateusz Chylak i Aleksander Czarny zajęła I miejsce. Najlepszym uczestnikiem turnieju został Mateusz Pisarski.
To identyczny „układ” jak rok temu, gdy ten sam zespół również zajął I miejsce i również Mateusz otrzymał tytuł najlepszego zawodnika.
Gratulacje dla zawodników i opiekuna Dariusza Wołoszyna.

2024-04-24 15:29

dzień książki

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

To że książka jest ważna i z honorem traktowana przez lata
Wiedzą najstarsi i niejedna małolata.
To że każdego roku w kwietniu na święto swe zaprasza
Każda biblioteka w kraju ogłasza.
W naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich świętowaliśmy w sportowym stylu. Czytelnicy z klas VII wzięli udział w LITERACKICH PODCHODACH.
W pięciu punktach na rynku Chojnowa na uczestników biegu czekało do rozwiązania zadanie oparte na bazie omówionych lektur. Dodatkowe punkty przyznawane były za grę Fair Play, a bonusy wymagały sprytu i zręczności.
Ambicja graczy dowiodła ich, o czym sami nie wiedzieli, zainteresowania książką w każdym wydaniu.
I na takie zainteresowanie Pani Książka czeka nie tylko w kwietniu, ale do końca świata i jeden dzień dłużej.
Zabawy przygotowały panie E. Więcek i E. Wołoszyn

2024-04-23 20:49

konkurs czytelniczy

W DRODZE DO PRZYJAŹNI

I co na to powiecie, że mamy drugie miejsce w powiecie?
17.04.2024 w MBP w Legnicy odbył się finał konkursu czytelniczego "W drodze do przyjaźni". Naszą szkołę reprezentowały- Hania Kryszczuk i Ida Król.
Dziewczynki rywalizowały z 27. półfinalistami z całego powiatu legnickiego. Wielkim zaangażowaniem i mocą pracy dowodziły swojej wiedzy o książkach pani Joanny Wachowiak. Najlepsi wspięli się na podium, wśród nich nasza uczennica, druga finalistka- Hania Kryszczuk. Zaraz za nią stanęła z zasłużonym wyróżnieniem, młodsza o dwa lata, Ida Król.
Nasze wspaniałe czytelniczki potwierdziły ,że czytanie jest nie tylko przyjemne, pożyteczne, ale i... opłacalne. Dziewczynki wskazały wszystkim drogę do przyjaźni z książką.
Finalistkom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w cyklicznym konkursie za rok.
Szkolni opiekunowie edycji konkursu to p. Ewa Więcek i E. Wołoszyn

2024-04-23 20:46

akcja żonkile

Akcja Żonkile.

Dziś 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Tegorocznym obchodom organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN towarzyszy niezwykle ważne zdanie

„Akcja Żonkile nie służy poparciu żadnej ideologii, państwa czy narodu. Jest wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo”

Przypnijmy dziś żółte ŻONKILE bo Akcja Żonkile - Łączy nas pamięć i niezgoda na zabijanie, wykluczanie, dyskryminację. Wtedy i dziś.

Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji.

Koordynatorem akcji w szkole jest Ewa Wołoszyn.

2024-04-19 11:48