dzieci w muzeum miedzi

Wycieczka kl. 2a do Muzeum Miedzi

Dnia 13 marca br. uczniowie kl. 2a zwiedzili Muzeum Miedzi w Legnicy. Później wzięli udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez pracowników muzeum. Własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby z drutu miedzianego i koralików będą nietypową dekoracją zbliżających się świąt.
Anna Iwanicka.

2024-03-17 13:01

laureaci konkursu

Mistrzowie konkursu wiedzy pożarniczej.

Ścianka mistrzów dla laureatów miejsko-gminnego konkursu wiedzy pożarniczej.
I miejsce - Mateusz Chylak, II miejsce Aleksander Czarny, III miejsce Nikola Fotiadis.
Gratulacje dla mistrzów i opiekuna.

2024-03-17 12:37

logo dkk

LITERACKA PRZYGODA Z MUZYKĄ.

Ile treści mieści się w słowie czytanie? Ile doznań niesie ze sobą słowo pisane? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania członkowie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki udali się do Opery Wrocławskiej na spektakl muzyczny "Odczarowany flet".

Nie, to nie jest żadna pomyłka. Każda opera jest muzyczną opowieścią. A jej źródło leży u stóp liryki.

Na oczach przejętych widzów, na scenie przepięknego gmachu, przy żywej muzyce Mozarta rozgrywały się dramatyczne losy rodziny królewskiej. Zwaśnieni władcy zabiegali o względy królewny, ich córki. Młoda dziedziczka, zmęczona ich konfliktem, odnalazła spokój w książkach. Wyobraźnia poniosła ją w bezpieczne miejsce, gdzie nie mogły dosięgnąć jej moce czarodziejskiego fletu i magicznego dzwonka. Słowa dały jej ukojenie i doprowadziły do porozumienia skłóconych rodziców.

Przepiękna sceneria, nieziemski śpiew solistów i pląsy tancerzy dopełniły estetycznych wrażeń.

Po duchowej uczcie Klubowicze skorzystali z zaproszenia koordynatorów projektu DKK i odwiedzili nowoczesne działy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. To królestwo książek okazało się nowoczesnym centrum nauki i kultury, do którego każdy ma dostęp i, jak doświadczyliśmy, z którego chętnie korzysta.

Kolejny raz nasza przygoda potwierdziła, że książka niejedno ma imię.

Szkolny opiekun klubu DKK E. Wołoszyn

2024-03-15 15:01

uczniowie w bibliotece

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a i 1b.

Wiosna niesie ze sobą duże zmiany. Nie mogło ich zabraknąć także w naszej szkole.
14 marca 2024 roku uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika.
Ta coroczna impreza sprawdza wiedzę najmłodszych na temat książki i biblioteki. Testowani adepci czytelnictwa poddani byli przeróżnym zadaniom i próbom. Rozwiązywali krzyżówkę, decydowali, które zdanie o bibliotece jest prawdziwe, a które fałszywe, sprawdzali także swoją czujność na właściwe i niewłaściwe zachowanie w wypożyczalni i czytelni.
Przemówiła do nich książka, prosząc o dobre traktowanie. Zapukała wyobraźnia, nucąc swe żądanie. A na koniec przy muzyce bajkę zobaczyli. I z tą bajką, pełną przygód moc emocji przeżyli. By odnaleźć drogę w labiryncie wiedzy, trzeba było włączyć uważne słuchanie. Bo za dobre zachowanie i właściwe rozwiązanie było prezentów rozdawanie.
Pasowanie uświetnił występ szkolnego koła teatralnego " Zielona gęś" z przedstawieniem "Czerwony Kapturek".
Młodzi czytelnicy otrzymali w prezencie książeczkę "Wnuczka antykwariusza", zakładkę i kartę czytelnika, która umożliwia otwarcie strony internetowej szkoły.
Uroczystość pasowania przygotowały panie E. Więcek, E. Wołoszyn, M. Książek
Dziękujemy dyrekcji szkoły, wychowawcom klas pierwszych, nauczycielom wspomagającym i uczniom za uczestnictwo w święcie biblioteki szkolnej.
Szczególne podziękowania dla młodych aktorów. Ich talent zachwycił, zatrzymał, zaparł dech.

2024-03-14 13:33

uczennice 2a

Dzień Kobiet w kl. 2a. Świętowanie Dnia Kobiet dzieci z kl. 2a

Świętowanie Dnia Kobiet dzieci z kl. 2a rozpoczęły w szkole. Następnie wybrały się, pod opieką wychowawczyń, do restauracji ,,Alvaro" w Chojnowie. Uczniowie częstowali się pyszną pizzą. Potem zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w karaoke. Ten dzień spędzili w sympatycznej atmosferze.

Anna Iwanicka

2024-03-11 09:50