akcja żonkile

Akcja Żonkile.

Dziś 81 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Tegorocznym obchodom organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN towarzyszy niezwykle ważne zdanie „Akcja Żonkile nie służy poparciu żadnej ideologii, państwa czy narodu. Jest wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo” Przypnijmy dziś żółte ŻONKILE bo Akcja Żonkile - Łączy nas pamięć i niezgoda na zabijanie, wykluczanie, dyskryminację. Wtedy i dziś. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji. Koordynatorem akcji w szkole jest Ewa Wołoszyn.

2024-04-19 11:47

praca przy tokarce

Odwiedziny uczniów klasy 8 na warsztatach w Legnicy.

Odwiedziny uczniów klasy 8 na warsztatach w Legnicy. Podziękowania dla PZS w Chojnowie.

2024-04-18 09:30

dzieci w stacyjkowie

Wycieczka klasy 4a i 4b do Stacyjkowa we Wrocławiu.

Zdjęcia Magda Książek.

2024-04-08 15:00

dzień tolkiena

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

Już od siedmiu lat w MBP w Chojnowie obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tę kulturalną imprezę współorganizują Młodzieżowe Kluby Dyskusyjne Książki, w tym nasz szkolny Klub. Świętowanie rozpoczęło się częścią oficjalną, której najważniejszym punktem było pasowanie na strażnika Lasu Rivendell. Honorowy tytuł uzyskały Natalia Błaszczak i Maja Guściora. Jubileuszowi Upadku Saurona i zakończenia wojny o Pierścień zawsze towarzyszy hasło. W tym roku brzmiało bardzo poważnie- Służba i Poświęcenie. Uznaliśmy, że każdy z nas gotowy jest do służby i poświęcenia jak prawdziwy bohater. Bo heroizm to nie tylko walka z groźnym przeciwnikiem, ale i drobne, codzienne dobre uczynki, na które nierzadko trzeba mieć odwagę. Uczestnicy literackich potyczek, a były to 4. osobowe zespoły z klas VI z chojnowskich szkół, stanęli do pięciu konkurencji. Placem boju tym razem był Mały Park im. Józefa Piłsudskiego. Mierzyli swoją uważność, spostrzegawczość, pracowitość, zespołowość, a nawet trafność do celu czy precyzję ruchów. Ponadto premiowana była życzliwość i umiejętności lingwistyczne, bo władać językiem elfickim nie każdy może. Bonusem były zagadkowe jajka, które porozrzucane w parku zbierali, specjalnie wybrani, Łowcy. Ostatecznie wygrała drużyna Hobbitów z klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Za swój trud uzyskali piękne wydania książek J.R.R. Tolkiena, światowego mistrza fantasy oraz cenne Pierścienie drużyny Tolkiena. Pozostali uczestnicy zyskali pamiątkowe, tematyczne zakładki i tradycyjnie moc słodkości od Pana Burmistrza. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję Światowego Dnia Czytania Tolkiena za rok. Koordynatorka szkolnego MDKK E. Wołoszyn.

2024-04-06 11:14

dzieci w centrum nauki

Wycieczka kl. 2a do Centrum Wiedzy ,,Sowa".

Dnia 3 kwietnia br. uczniowie kl. 2a wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Odwiedzili Centrum Wiedzy ,,Sowa", czyli Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Podczas zajęć dzieci odkrywały zjawiska fizyczne i przyrodnicze w ramach interakcji z eksponatami. Było ciekawie i kreatywnie. Uczniowie nie tylko świetnie bawili się, ale też zdobywali nowe doświadczenia. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i niesamowite wrażenia. Anna Iwanicka

2024-04-05 12:12