bruno odbiera nagrodę

Nagrody w konkursach.

W Starostwie Powiatowym w Legnicy wręczono nagrody i wyróżnienia za konkursy „Przyroda Powiatu Legnickiego w obiektywie” oraz konkurs „Mój Eko Powiat za 25 lat” . Były one ogłoszone w ramach projektu pod nazwą " Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. „Mój Eko Powiat za 25 lat” to konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie powiatu legnickiego. Zadaniem uczestników było przedstawienie obrazu swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych, które mogą się pojawić do tego czasu. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac plastycznych. W kategorii „Szkoły Podstawowe – uczniowie klas I – III” 1 miejsce zajął Bruno Pluskota z klasy 1a naszej szkoły. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Być może, zgodnie z propozycją starosty legnickiego Adama Babuśki, nagrodzone prace znajdą się w projektowanym kalendarzu Powiatu Legnickiego na rok 2024. Oprócz tej uroczystości wręczono również upominki dla wyróżniających się uczniów z innych konkursów organizowanych na terenie powiatu. Wśród wyróżnionych znalazła się trójka uczniów z naszej szkoły: Michał Kowalczyk, Mateusz Chylak i Aleksander Czarny. Obecny był tylko Michał. Pozostali uczniowie odbiorą upominki 17 listopada, podczas wizyty starosty w naszej szkole. Gratulacje. Zdjęcia: e-legnickie i Mariusz Kowalczyk.

2023-10-25 08:35

dzieci na warsztatach ceramicznych

Warsztaty ceramiczne klasy 2a.

Warsztaty ceramiczne klasy 2a. Zdjęcia Anna Iwanicka

2023-10-25 08:32

dzieci przy grillu

Wycieczka klasy 6a i 6b.

Ognisko klasy 6a i 6b w Jerzmanowicach. Zdjęcia Bartosz Gębala.

2023-10-05 19:09

dziewczynki z dyplomem

Biegi przełajowe.

W rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Powiatu Legnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych uczniów klas 4-8 uczniowie naszej szkoły zajęli 6 razy pierwsze miejsca i 4 razy drugie. Klasy 4: dz. 1 chł. 1 Klasy 5: dz. 2 chł. 1 Klasy 6: dz. 2 chł 1 Klasy 7: dz. 1 chł. 2 Klasy 8: dz. 1 chł. 2 Gratulacje dla wszystkich uczestników i opiekunów. Zdjęcia

2023-10-03 20:59

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej.

Wycieczka uczniów do Kotliny Kłodzkiej oraz do Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdroju – Pstrążnej. Zdjęcia Anna Pauch.

2023-10-03 20:58