Przedstawienie klasy IVb.

Z okazji zbliżających się świąt majowych klasa IVb pod opieką swojego wychowawcy zaprezentowała przedstawienie łączące prozę i piosenki opowiadające o Polsce oraz święcie 3 maja.

2018-04-26 22:19

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, został wcześniej ogłoszony oraz wczoraj rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą: 100 lat Niepodległej. Pod biało-czerwoną. Wystawa pokonkursowa do oglądnięcia na I piętrze w „Galerii Świat Wyobraźni”.

2018-04-25 21:36

Pasowanie na czytelnika.

Bum cyk cyk i rata rata Nie ma to jak los pirata Kto na drodze raz mu stanie Z tego kasza na śniadanie..." Groźna zapowiedź Piratów szybko przerodziła się w wesołą zabawę z udziałem przyszłych Młodych Czytelników. Mądre Piratki z klasy 7a zabrały pierwszaków do Książkolandii, zamieszkałej przez bohaterów bajek i baśni. Na wyspie, gdzie największą wartość stanowi wiedza, pasowano pierwszoklasistów na Czytelników. Kolejny raz udowodniono, że nie ma lepszej rozrywki niż czytanie książek. Nowi przyjaciele Książkolandii obiecali szanować książki, czerpać z nich wiedzę i regularnie odwiedzać bibliotekę szkolną. Na ich obecność bardzo liczymy. Imprezę przygotowały panie- E. Więcek i E. Wołoszyn oraz uczennice z klasy 7a. Zdjęcia p. Grażyna Klucznik.

2018-04-25 21:34

Spotkanie z pisarzem.

Na zaproszenie Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego p. Tadeusza Samborskiego odwiedził nas p. Romuald Mieczkowski. Pan Romuald, poeta, mieszka w Wilnie, gdzie był współzałożycielem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polaków na Litwie . Opowiadał o historii i dniu dzisiejszym Wilna oraz o swoich książkach, które opowiadają m. in. o życiu Polaków na Litwie.

2018-04-25 21:32

Mistrzynie Dolnego Śląska.

W rozgrywanym w ostatni czwartek we Wrocławiu Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci w Aerobiku nasze dziewczyny z klasy IV i V: Julia Bajerska, Natalka Chopiak Julia Kamińska i Lili Rogusz pod kierunkiem p. Marzeny Anton zajęły I miejsce. Gratulacje dla młodych mistrzyń i opiekuna.

2018-04-23 19:33