Piknik pod Bocianem.

W tym roku w konkursie Bocian i jego przyjaciele organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci udział wzięły klasy pierwsze oraz dzieci ze świetlicy szkolnej. Laureatami konkursu są: Burzmińska Kinga z klasy IIb Musiał Jagoda z klasy Ia Kuczyńska Karolina z klasy Ia Wręczenie nagród odbyło się 12.06. w Niedźwiedzicach. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: dmuchane zamki, pokazy ratownictwa, pokazy pożarnicze i inne. Szczególną atrakcję stanowił Kubuś Puchatek, z którym dzieci chętnie się fotografowały. Wszyscy wspaniale się bawili. Urszula Bisiorek

2014-06-14 22:14

Konkurs matematyczny.

11 czerwca odbył się międzyklasowy konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich przygotowany przez p. Bogusławę Kruk. Zadania ciekawe, nietypowe, czasami podchwytliwe rozwiązywało 20 uczniów. Wśród uczniów klas drugich I miejsce zajął Kacper Kapral z klasy II b, w klasach trzecich wygrała Marta Krasna z III a. Gratulujemy zwycięzcom.

2014-06-11 21:21

Piknik klasowy

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy IIIa odwiedziły posesje p. Młynarz i p. Białowąs, które mieszkają w Witkowie.

2014-06-11 19:49

Święto Rodziny w klasie IIIa

Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni, pani Marii Pękali zaprezentowała swoim rodzicom przedstawienie z okazji ich święta. Były piosenki, wierszyki, scenki oraz konkursy. I pyszny poczęstunek dla wszystkich.

2014-06-11 18:50

Dni Chojnowa 2014.

Piękna pogoda towarzyszyła kolejnym obchodom Dni Chojnowa. Uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele korzystając z ciepła i słońca wzięli udział w kolorowym korowodzie, który rozpoczynał Dni Chojnowa. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie zaprezentowała stroje sprzed dwustu lat z zauważanymi wówczas w modzie silnymi wpływami średniowiecznymi. Zobaczyliśmy więc piękne księżniczki i ich damy w efektownych, bogato zdobionych sukniach. Obok nich maszerowali królewicze, paziowie oraz dzielni rycerze w pełnym rynsztunku i swoich barwach bojowych. Za tą grupą znaleźli się przeciwnicy wojny i orędownicy wolności, czyli „dzieci kwiaty” z szóstej i siódmej dekady XX wieku. Długie włosy, kolorowe koszule, szerokie spodnie przypominały o Festiwalu w Woodstock, Jimim Hendixie i Janis Joplin. Na koniec maszerowała grupa uczniów wybiegająca w przyszłość science fiction. Nadejdą czasy, gdy człowiek wiele czynności – od prac w gospodarstwie domowym do lotów w kosmos – będzie powierzał maszynom. W XXI wieku codziennością w domu i na ulicy mają być roboty. Ich właściciele będą nosili wygodne ubrania, uszyte z „inteligentnych” tkanin, dostosowujących się do pogody, chroniących ludzi przed upałem lub chłodem. Podczas święta miasta zostały wręczone nagrody ufundowane przez burmistrza dla laureatów konkursu plastycznego "Moja rodzina", który to konkurs patronowała nasza szkoła, a zaproszono do niego uczniów chojnowskich szkół podstawowych oraz uczniów szkół podstawowych z Commentry.

2014-06-07 22:19