Przygotowanie do Wiosny

Klasa Ia przygotowuje się do powitania Wiosny - robią Marzannę.

2014-03-20 00:24

Rozgrywki siatkarskie.

Nasze szkolne drużyny siatkarskie były w tym tygodniu bardzo zajęte. Pod opieką p. B. Borkowskiej i p. M. Nawrockiego zawodniczki i zawodnicy z klas V i VI rozegrali mecze w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce - w podstrefie legnickiej. Najbardziej zacięte mecze rozegrali uczniowie klas V w SP 1 w Złotoryi. Zajęli tam III miejsce.

2014-03-13 20:52

Filcowanie w klasie IVa.

Po ubiegłotygodniowych warsztatach z filcowania w klasie IVb, w tym tygodniu p. Elwira Kądziołka zorganizowała swoje wędrujące warsztaty dla klasy IVa. Efekty prac uczniów były bardzo ciekawe.

2014-03-13 20:51

Zajęcia z umuzykalniania.

Naszych uczniów odwiedzili muzycy w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem - w comiesięcznych lekcjach z muzyką - zaprezentowali muzykę wiosenną. Była "Wiosna" z "Czterech pór roku" Vivaldiego, "Lot trzmiela" Rimsky-Korsakowa, "Odgłosy wiosny" Straussa, "Wiosna" Griega oraz parę innych słonecznych rytmów.

2014-03-13 20:51

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom.

W ostatni piątek zostały rozegrane eliminacje miejsko-gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. To już XXXIV edycja tego turnieju. Jak co roku biorą w nim udział nasi uczniowie przygotowywani przez p. Helenę Malak-Fotiadis. I jak co roku zajmują czołowe miejsca. Reprezentantem miasta w kolejnym etapie turnieju będzie uczeń naszej szkoły z klasy VIb Jakub Szczupak. Gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla opiekuna.

2014-03-09 16:24