Zajecia z umuzykalniania.

Artyści z jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej na dzisiejszych dwóch koncertach zaprezentowali utwory zimowo-świąteczne. I jak zwykle zebrali zasłużone brawa.

2013-12-16 18:08

Świąteczne warsztaty.

Wychowawczynie klas IV oraz p. Joanna Sawicka i Mirosława Spes przeprowadziły dla klas IV specjalne, świąteczne warsztaty. Dzieci przygotowywały stroiki, kleiły fantazyjne kartki. W efekcie powstało wiele rewelacyjnych prac. Gratulacje dla twórców.

2013-12-14 19:47

Mikołaj w szkole.

Zgodnie z przewidywaniami - do szkoły zawitał Mikołaj ze swoją świtą oraz co najważniejsze - z prezentami. Każdy uczeń otrzymał słodki upominek oraz życzenia od Mikołaja. Oczywiście wpierw uczniowie musieli wykazać się śpiewem lub choćby wierszykiem, by prezent ten otrzymać. Ci trochę mniej grzeczni wykazywali się umiejętnościami sportowymi. Mikołaj nie zapomniał też o nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy również dostali słodycze. Ci uczniowie, których dzisiaj nie było również mają "zarezerwowane" swoje słodycze, które odbiorą u p. wicedyrektor. Po wizycie w szkole Mikołaj odwiedził chojnowskie urzędy: gminy i miasta, BHPE, Miejską Bibliotekę Publiczną, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Muzeum Regionalne, Oddział PKO, Przychodnię Rejonową, Ośrodek Niebieski Parasol oraz piekarnię p. Kupczyka.

2013-12-06 21:36

Listy do Mikołaja.

3 grudnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Listy do św. Mikołaja”. Był on przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Stanowił kontynuację konkursu z lat poprzednich (ubiegłych), lecz nadano mu nową formułę. Zadaniem uczniów było między innymi: - poprawne zaadresowanie koperty, - przestrzeganie formy listu jako wypowiedzi pisemnej (zwroty grzecznościowe, akapity, podpis), - przestrzeganie zasad ortografii i interpunkcji, - estetyczne wykonanie pracy. Uczniowie klas I-III mogli również wziąć udział w konkursie Ich prace mogły być wykonane w domu. Przy ocenie prac w tej kategorii jury brało pod uwagę ilustracje, a na drugim miejscu treść. Organizatorami konkursu byli nauczyciele z zespołu przedmiotów humanistycznych, a główne nagrody zostały zasponsorowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone już wkrótce. Ewa Więcek

2013-12-05 22:59

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2013-12-05 22:58