Uczniowie klasy III b na zajęciach przyrodniczych.

Grupa uczniów Klasy III b uczęszczających na zajęcia projektu unijnego „Każdy ma prawo do sukcesu” 18 kwietnia wzięła udział w zajęciach przyrodniczych w terenie. Zaopatrzeni w lornetki, aparat fotograficzny, słoiczki i notesy udaliśmy się nad chojnowski staw. Uczniowie obserwowali faunę i florę tej okolicy, robili notatki. Zaobserwowaliśmy kwitnące fiołki, żaby, traszki, dzikie kaczki, łyski, a nawet raka, zaskrońca i małże. Pobraliśmy próbki wody ze stawu, które poobserwujemy pod mikroskopem. Pogoda dopisała, dzieci wróciły zachwycone. Kolejny dzień przeznaczony był na badanie wody pod mikroskopami. Oprócz wody na szkiełku znalazły się inne preparaty: owady, pyłki rośliny, itp. Wych. Bogusława Kruk

2013-04-19 21:18

Wycieczka do Legnicy

W dniu dzisiejszym klasy IIa, IIIa i IIIb ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do legnickiego hotelu Qubus, gdzie uczestniczyły w kinowej lekcji "I kto to mówi? Tajemnice dubbingu filmowego". Po ciekawych zajęciach nadszedł czas na krótkie zwiedzanie Legnicy. Tym razem - w związku z nadejściem wiosny - celem była legnicka palmiarnia.

2013-04-17 21:28

Na świetlicy szkolnej

Zakupione w tym roku szkolnym klocki "Clics” stały się przebojem zajęć świetlicowych. Pokonały nawet komputery. Chłopcy z klasy drugiej i trzeciej potrafią z nich zrobić wszystko, począwszy od zwierząt a skończywszy na przyłbicy rycerskiej, samolocie czy żaglówce. Najbardziej pomysłowi są: Michał Więcław, Gabryś i Michał Kondziołkowie, Mateusz Malica, Kryspin Tyszkiewicz. W kiedy chłopcy zajmują się konstruowaniem dziewczynki tworzą piękne kwiaty z papieru techniką origami. Wykonały już prawie 100 kwiatów.

2013-04-17 21:26

Wiosna w klasie IIb.

Klasa IIb ze swoją wychowawczynią zaprosiła uczniów z klas I-III na przedstawienie o wiośnie. Były wierszyki, piosenki i tańce. Po pięknym przedstawieniu uczniowie mogli otrzymać słodkie upominki w konkursie - quizie dotyczącym wiosny.

2013-04-12 22:40

Wiosna w klasie Ia.

9 kwietnia klasa Ia zaprosiła koleżanki i kolegów z młodszych klas na muzyczną inscenizację piosenki "Dzięcioł w drzewo stuka".

2013-04-12 22:39