Lekcja patriotyzmu w klasie IIIa.

Z okazji święta 11 listopada klasa IIIa ze swoją wychowawczynią zaprosiła klasę Ia i zaprezentowała inscenizację związaną ze Świętem Niepodległości.

2012-11-28 21:35

Zaczarowany świat bajek

Pani M. Lis zaprezentowała dzisiaj pierwszakom "Zaczarowany świat bajek". Dzieci podczas kolorowego przedstawienia poznały często spotykanych bohaterów książek, regulamin wypożyczania, odpowiadały na zagadki. Przedstawienie przygotowała p. Lis i dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki.

2012-11-27 18:28

Konkurs krasomówczy w Złotoryi

W dniu dzisiejszym w przyjaznych murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy dla uczniów klas I-III. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIa: Julia Musiał i Oriana Kulpińska. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, by spośród 17 uczestników konkursy wybrać tych najlepszych. Po obradach i chwilach napięcia okazało się, że I miejsce ex aequo zajęła Oriana prezentująca książkę Macieja Orłosia „Kuba i Mela”. Oriana i Julka nagrody otrzymały z rąk dyrektora SP1 – p. Bożeny Kraski. Gratulacje dla uczestników i nagrodzonych oraz podziękowania dla organizatorów.

2012-11-21 21:04

Zajęcia z umuzykalnienia - Nad modrym Dunajem.

Kolejne zajęcia z umuzykalniania przygotowane przed Filharmonię Dolnośląską dotyczyły muzyki znad Dunaju, a konkretnie muzyki mołdawskiej i rumuńskiej. Właśnie rumuńskiej Mołdawii przyjechał do nas p. Dmitru, który jest wirtuozem gry na fletni Pana. Akompaniował mu na akordeonie p. Andriej, który z kolei mieszka na Ukrainie. Obydwaj zaprezentowali muzykę tych krain. I zebrali za to zasłużone brawa.

2012-11-20 20:24

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W galerii "Na Piętrze" zostały wystawione nowe prace uczniów. Zapraszamy do ich oglądania.

2012-11-18 11:26