Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Klasy I-III wystawiły swoje obrazy w galerii "Na piętrze", a klasy IV-VI oraz dzieci biorące udział w projekcie "Każdy ma prawo do sukcesu" w galerii "Świat wyobraźni". Zapraszamy do zwiedzania.

2012-03-15 21:19

Klasa IIa i 5 porcji warzyw.

Klasa IIa ze swoją wychowawczynią bierze udział w programie "5 porcji warzyw, owoców lub soku" uczącym o tym jak ważne dla zachowania zdrowia jest włączenie do każdego posiłku porcji warzyw, owoców lub soku.

2012-03-10 20:08

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom".

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje miejskie Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W kategorii szkół podstawowych czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: I miejsce, II miejsce i ex aequo dwa IV miejsca. Gratulacje dla zwycięzców. Zwycięzca będzie reprezentował nasze miasto na kolejnym - powiatowym etapie turnieju. Nad całością czuwała opiekunka naszych zawodników - p. H. Malak-Fotiadis.

2012-03-02 21:44

Wojowie Mieszka I w szkole.

Gościliśmy dzisiaj w naszej szkoły przedstawicieli Drużyny Wojów Słowiańskich, którzy przedstawili spektakl historyczny: "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów". Treść spektaklu dotyczyła kultury dawnych Słowian z lat 965-1226. Dzięki interakcji aktorów z uczniami zaistniała niepowtarzalna możliwość przypomnienia i utrwalenia wiedzy z okresu wczesnego średniowiecza w trakcie żywej lekcji historii. W programie spektaklu aktorzy przedstawili fakty historyczne z okresu 965-1226, pokazy walk wojów w strojach i uzbrojeniu właściwym okresowi średniowiecza, repliki przedmiotów używanych w Polsce Piastów, które można było dotknąć i wypróbować. Uczniowie mogli pod koniec spektaklu pochwalić się swoją wiedzą, za co otrzymywali bite na miejscu denary.

2012-02-29 19:30

Pasowanie na czytelników.

Uczniowie klas I naszej szkoły mieli dziś swoją uroczystość. Zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki, gdzie p. Maria Lis - nasza bibliotekarka oraz uczniowie Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali dla nich przedstawienie zachęcające do czytania książek. Były również zagadki i krzyżówki. Na zakończenie pierwszaki złożyły ślubowanie i dostali drobne prezenty z tej okazji.

2012-02-29 19:28