Witaminy w szkole- soki. Dzień żółty.

W dniu dzisiejszym w szkole królował kolor żółty. W ramach akcji "Witaminy w szkole" organizowanej przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców i szkolną pielęgniarkę rozdawane były dzisiaj dla dzieci z klas IV-VI kartoniki z sokiem owocowym. No i obowiązkowym kolorem był dzisiaj dlatego kolor żółty. W przyszłym tygodniu - marchewki i kolor pomarańczowy.

2010-11-17 21:57

Nowe prace w naszych szkolnych galeriach.

W naszych szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Galeria "Świat wyobraźni" wzbogaciła się o prace związane z konkursem "Twórczość Marii Konopnickiej jako inspiracja do prac plastycznych", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi. W galerii "Na Piętrze" zaś zostały zaprezentowane nowe prace dzieci z klasy Ib, IIa i IIb. Zapraszamy do ich oglądania.

2010-11-10 21:33

Przedstawienie klasy IIIb z okazji święta 11 listopada.

Z okazji przypadające go w dniu jutrzejszym Narodowego Święta Niepodległości klasa IIIb pod opieką swojej wychowawczyni - p. Marii Pękali przygotowała przedstawienie związane z tą uroczystością, na które zostały zaproszone wszystkie dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami. Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.

2010-11-10 21:02

Uroczystość związana z 100 rocznicą śmierci Marii Konopnickiej - naszej patronki.

8 października przypadała 100 rocznica śmierci Marii Konopnickiej - naszej patronki. Nasza szkoła również uczciła tą rocznicę przygotowując przedstawienie z wykorzystaniem wierszy i prozy autorki. Recytowane były znane i mniej znane fragmenty twórczości pisarki i poetki. Grupa teatralna Aja przedstawiła sztukę wykorzystującą postacie z utworów Marii Konopnickiej w dzisiejszych realiach. Naszą szkolną uroczystość uświetnili zaproszeni goście z Burmistrzem Chojnowa - p. Janem Serkiesem oraz radnymi miasta Chojnowa na czele. Szczególnymi gości byli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi z p. wicedyrektor Bożeną Pecyną. Zaproszeni uczniowie z tej szkoły odebrali nagrody przyznane im we wspólnym konkursie plastycznym "Twórczość Marii Konopnickiej inspiracją do prac plastycznych". Nagrody otrzymali również uczniowie z naszej szkoły. Wizyta gości ze Złotoryi była pierwszym krokiem do dalszej współpracy między naszymi szkołami. Podziękowania dla p. Małgorzaty Szczepanowskiej, p. Ewy Więcek. p. Marii Pękali, p. Anny Pauch, p. Marii Lis i p. wicedyrektor Grażyny Klucznik za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

2010-11-09 18:12

Witaminy w szkole.

W dniu dzisiejszym - podobnie jak w roku poprzednim - wystartowała akcja "Witaminy w szkole". Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przy współpracy z p. pielęgniarką zachęcał uczniów klas IV-VI do spożywania owoców i warzyw. 8 listopada był dniem "zielonego jabłuszka". Z tej okazji uczniowie i nauczyciele zadbali o zielone akcenty w swoim ubiorze. Wyróżniła się klasa IVb oraz p. Bielecka i p. Sienkiewicz. Samorząd razem z Radą Rodziców planuje kolejne niespodzianki. Listopad w SP 3 będzie zdrowy i kolorowy. W imieniu organizatorów: Gabriela Przykład - przewodnicząca SU

2010-11-08 21:41