Pierwsze zajęcia wychowania fizycznego ma basenie.

No i międzyszkolny basen ruszył. Ruszyły też pierwsze zajęcia z wychowania fizycznego na basenie. Pod okiem doświadczonych nauczycieli oraz ratowników wszystkie dzieci z naszej szkoły zostały objęte nauką pływania na nowym, międzyszkolnym basenie. W każdy czwartek - od godziny 8 do 16 - oraz w piątki od 8 do 10 prowadzone są zajęcia dla uczniów naszej szkoły na tym nowym obiekcie.

2010-11-04 18:04

Spotkanie w Cotu-Vames - szkole w Rumunii.

W dniach 21-25 października odbyła się trzecia wizyta partnerska w ramach projektu Comenius "Rytm życia". Do Rumunii pojechały cztery nauczycielki z naszej szkoły oraz nauczyciele z Bułgarii i Węgier. Nauczyciele dokładnie zwiedzili szkołę gospodarza oraz wzięli udział w konferencji związanej z programem "Rythm of life", podczas której udzielono wywiadów do lokalnej telewizji. W szkole uczniowie przywitali nas chlebem i solą oraz w przepiękny sposób zaprezentowali rumuńskie tańce i pieśni. Rumuńska szkoła wywarła na nas ogromne wrażenie. Dzięki gościnności Rumunów mogliśmy poznać cząstkę ich kultury i obyczajów jak również przełamać stereotypy na temat Rumunów, których spotykamy w Polsce. Na pewno na długo zapamiętamy smak rumuńskiej mamałygi - kaszy kukurydzianej.

2010-11-02 21:23

Z wizytą u Marii Konopnickiej.

Jak co roku - podobnie i tym - p. Maria Lis - nasza szkolna bibliotekarka wraz z uczniami z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowała dla maluchów z klas pierwszych spotkanie z Marii Konopnickiej i jej twórczością. Wystąpiły zaproszone krasnoludki, naukowcy badający życie krasnali no i oczywiście sama Maria Konopnicka. Były piosenki i zabawa oraz recytowane jej wiersze i fragmenty jej utworów.

2010-10-26 19:42

Zajęcia umuzykalniające - W krainie Robin Hooda.

Z nowym rokiem szkolnym pojawiły się znowu zajęcia z umuzykalnienia. Zespół muzyków rozpoczął je dla klas I-III muzyką angielsko-irlandzką. Pojawiły się utwory zespołu Clannad z albumu Legend, "Whiskey in the Jar" - o irlandzkim rozbójniku i wiele innych celtycko-irlandzkich rytmów... Słowem - było super.

2010-10-26 19:39

Idą Pierwszaki - dawne maluchy.

W dniu dzisiejszym odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Zanim dzieci zostały pasowane - wpierw musiały popisać się wiedzą i zdobyć 4 magiczne klucze. Udało to im się wyśmienicie. A wcześniej wszyscy mogli obejrzeć występy dzieci z naszych szkolnych zespołów: Piramidy, Synkopy i Pstryka. Na zakończenie pierwszaki dostały też prezenty ufundowane przez naszą Radę Rodziców.

2010-10-19 18:47