Nasz miniogródek będzie kolorowy.

Klasa IIIa przystąpiła do akcji kolorowania naszego ogródka. Razem ze swoją wychowawczynią p. Bogusławy Kruk i naszą woźną p. Katarzyną Kapuścińską, pomimo majowego chłodu, przeprowadziły nasadzanie naszego ogródka w rośliny, które dzieci przyniosły z domu. No i końcowy efekt jest rewelacyjny.

2010-05-18 19:55

III miejsce w konkursie "Rozśpiewane nutki".

16 maja w chojnowskim MOKSiR odbył się VIII Regionalny Przegląd Piosenki "Rozśpiewane nutki". W konkursie tym wzięła udział uczennica naszej szkoły Danuta Leonhardt i zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych :). Oprócz wysokiej lokaty Danusia otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez radną Krystynę Czapską. Gratulacje dla Danusi i opiekuna - p. Marii Pękali.

2010-05-18 19:53

II miejsce w konkursie teatralnym SILEBIA.

W sobotę 15 maja w chojnowskim MOKSiR odbył się V Przegląd Teatralny Baśni i Legend Dolnego Śląska "Silebia". W przeglądzie brała udział nasza grupa teatralna Aja pod opieką p. Anny Pauch z przedstawieniem "Magiczna skrzynia". Pośród bardzo wielu dobrych grup teatralnych z całego województwa nasz zespół zajął II miejsce w kategorii otwartej szkół podstawowych. Gratulacje dla grupy i opiekuna.

2010-05-18 19:52

Wystawa "Jan Paweł II w oczach dziecka".

W ramach chojnowskiego programu obchodów 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II w naszej szkole również zostały przeprowadzone działania związane z tą rocznicą. Odbył się konkurs wiedzy o papieżu przeprowadzony przez p. Elżbietę Gąsiorek oraz przeprowadzono konkurs plastyczny "Jan Paweł II w oczach dziecka" pod patronatem p. Grażynę Klucznik. W ostatni piątek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej poświęconej temu konkursowi. W otwarciu brała udział - jako gość honorowy i juror : p. Grażyna Wróbel - nasza wieloletnia nauczycielka i znana chojnowska plastyczka oraz jako jurorzy: p. Krystyna Czapska - radna Miasta Chojnowa, p. Barbara Lanzberg - dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz ks. Dominik. Jurorzy zadecydowali, że najlepsze prace zaprezentowali: Magda Czarny, Sebastian Misiąg, Dawid Szuleka, Konstancja Zabielska, Kamil Mroczkowski, Klaudia Hołowacz, Gabriel Zabielski, Beata Giedroyć, Sandra Rogulska i Wioleta Janusz. Wręczenie nagród pod koniec maja.

2010-05-15 22:10

III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

W dniu dzisiejszym odbył się w szkole już trzeci z kolei Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Brały w niej udział dzieci ze szkół z Chojnowa i Niedźwiedzic. Uczestnicy konkurowali w kategoriach solistów i zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe: młodszą (klasy I-III) i starszą (klasy IV-VI). Rywalizacja była bardzo zacięta, więc jury miało bardzo trudne zadanie. Wyniki zostaną podane w dniu jutrzejszym. Specjalne podziękowania dla organizatorów: p. Justyny Piróg, p. Mirosławy Spes oraz wszystkich, którzy pomogli w organizacji konkursu. Osobne podziękowania dla Mai i Kacpra za prowadzenie oraz Damianowi Traczykowi z Pro Sound & Light za nagłośnienie. Zdjęcia - w galerii. Film: http://www.youtube.com/watch?v=eclIBlxhwF0

2010-05-13 22:56