Konkurs "Rodzinne drzewo genealogiczne"

Również w dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Rodzinne drzewo genealogiczne" zorganizowanego przez Legnicką Bibliotekę Publiczną. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła nasza uczennica - Magda Czarny. Jej praca została bardzo wysoko oceniona przez jury konkursu - zaproponowano jej również współpracę z Śląskim Towarzystwem Genealogicznym.

2010-05-12 23:36

„Nie taki pająk straszny – czyli objazdowa konferencja naukowa”.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów Gimnazjum nr 1 z wychowawcami, którzy zaprezentowali naszym uczniom klas VI prezentację pod nazwą „Nie taki pająk straszny – czyli objazdowa konferencja naukowa”. Mowa była oczywiście o pająkach. Uczniowie mogli wysłuchać podstawowych informacji o pająkach, jak również zobaczyć na własne oczy jedne z największych pająków - ptaszniki.

2010-05-12 23:35

Wycieczka do Gniezna i okolic.

Pod koniec kwietnia część klasy IVb z wychowawczynią p. A. Pauch zwiedziła na wycieczce okolice Gniezna, Biskupina i okolic. Program dwudniowej wycieczki obejmował m. in. zwiedzanie zrekonstruowanej osady w Biskupinie, Katedry w Gnieźnie z sarkofagiem św. Wojciecha i słynnymi drzwiami, parku dinozaurów, muzeum kolejnictwa i wiele innych atrakcji.

2010-05-12 23:34

Zajęcia z umuzykalnienia - "Od blues'a do rock 'n' roll'a".

W piątek 7 kwietnia odbył się ostatni z zaplanowanych koncert dla klas IV-VI kończący całoroczny cykl zajęć z umuzykalnienia. Tym razem mocny, czteroosobowy skład muzyków wraz z prowadzącą zaprezentował krótką historię muzyki rozrywkowej od blues'a do rock and roll'a. Muzycy zagrali najsłynniejsze utwory z tych gatunków. Pojawiły się więc utwory work song, gospel, urban blues, rock and roll. Były m.in. piosenki Elvisa Presley'a Little Richard'a, Jimmy Hendrix'a i na zakończenie Dżemu. Było naprawdę fajnie.

2010-05-09 20:55

Ekoludek.

W czwartek 6 maja zostały przeprowadzone eliminacje szkolne IV konkursu przyrodniczego dla klas V i VI - Ekoludek. W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Konkurs przeprowadziła p. I. Hibner.

2010-05-09 20:53