Kolejny sukces Marty.

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość z Kłodzka, gdzie organizowane są corocznie finały wojewódzkie Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, że weźmie w nich udział nasza uczennica klasy VIII Marta Krasna. W eliminacjach powiatowych w Legnicy Marta zajęła II miejsce, które jednocześnie umożliwiło udział w finale wojewódzkim konkursu. Gratulacje dla Marty. Trzymamy kciuki za jej występ.

2019-04-13 00:06

Egzamin ósmoklasisty.

Uprzejmie przypominam uczniom klas ósmych oraz ich rodzicom, że egzamin klas ósmych planowany w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się zgodnie z planem. Miejsce egzaminu również nie ulega zmianie. Tak jak wcześniej podano uczniom, będą to sale lekcyjne w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie przy ul. Kościuszki 30. Proszę uczniów, by zgodnie z procedurami byli obecni w szkole o godz. 8.30 oraz mieli przy sobie legitymację szkolną oraz pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych). Zdający nie mogą wnosić ze sobą na salę urządzeń telekomunikacyjnych (telefon, smartwatch, odtwarzacz mp3, itp.). Na egzamin z matematyki można wziąć ze sobą linijkę. Zdający mogą wnieść ze sobą na salę butelkę wody. Dyrektor Szkoły Mariusz Szklarz

2019-04-10 14:52

Nagroda dla Michała w Rozśpiewanych Nutkach.

Michał Kowalczyk w ostatniej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane Nutki", w kategorii A tj. rocznik 2009 i młodsi zajął II miejsce. Gratulacje dla młodego artysty. Zdjęcia Mariusz Kowalczyk.

2019-04-08 21:06

Wycieczka do Poznania i Torunia.

Klasy Va i VIIa w dniach 4 – 5 kwietnia wzięły udział w wycieczce do Poznania i Torunia. W stolicy Wielkopolski uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najbardziej znanych miejsc na Ostrowie Tumskim, w tym obejrzenie jednego z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce. Po lekcji historii udaliśmy się do Laboratorium Wyobraźni – ośrodka edukacyjnego dla młodzieży, miejsca wiedzy i wyobraźni. W atrakcyjnej i przystępnej formie uczniowie poznawali prawa fizyki, pogłębiali wiedzę z zakresu biologii, a na koniec bawili się przy wymagającej współpracy zespołowej grze interaktywnej. Drugi dzień w Toruniu rozpoczęliśmy od zwiedzania Rynku, gdzie między innymi zobaczyliśmy miejsca związane z najsłynniejszym mieszkańcem grodu – Mikołajem Kopernikiem. Jeśli Kopernik to także toruńskie Planetarium, w którym niezapomnianych wrażeń dostarczył nam gwiezdny seans. Ostatnim punktem wycieczki była nasza wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Przenieśliśmy się do piętnastowiecznego Torunia i mistrz Łukasz zdradził nam recepturę słynnych toruńskich pierników. Następnie „czeladnicy” przygotowywali swoje pierniczki, które zostały upieczone i zabrane do Chojnowa. Konkurs z nagrodami o Poznaniu i Toruniu pokazał, że uczniowie bardzo dużo nauczyli się na wycieczce, a przy okazji świetnie się bawili. Tekst: Małgorzata Szczepanowska Zdjęcia: Urszula Bisiorek.

2019-04-08 20:59

Wycieczka klasy IIb do Legnicy.

Zdjęcia Maria Kawerska.

2019-04-08 20:57