Dyskusyjny Klub Książki.

Chojnowskie grupy MDKK 26 października miały wreszcie okazję poznać swoich wrocławskich opiekunów projektu. Inicjatywa MDKK zrodziła się w Instytucie Książki w Warszawie i obiegła cały kraj. W naszym mieście obecnie funkcjonuje trzy grupy młodzieżowe. Do Chojnowa przyjechały panie z Wojewódzkiej Biblioteki Wrocławskiej. Miło zaskoczyła je liczebność naszych klubów i ich zaangażowanie w projekt czytelniczy. Rozmowa przyniosła nowe pomysły współpracy. Na pewno zaowocuje ciekawymi spotkaniami. Dumni jesteśmy z tak dobrej oceny naszych działań. Opiekun MDKK Ewa Wołoszyn.

2018-11-16 12:36

Dyskusyjny Klub Książki.

Już na pierwszym spotkaniu klubu okazało się, że zostaliśmy zaproszeni (18.10) na spotkanie autorskie z Martą Fox. To znana i uznana poetka i pisarka książek dla dzieci, młodzieży, a jak się później dowiedzieliśmy, także dla dorosłych. Pani Marta łagodnym, ale zdecydowanym tonem, opowiadała o swojej twórczej pracy, o rodzeniu się pomysłu, kreowaniu bohaterów, komplikacji ich losów.Duże zainteresowanie wzbudziła, czytając fragmenty swoich powieści. Zdradziła też plany na najbliższą zawodową przyszłość. Na listopadowe wydanie czeka jej nowa książka, ale tym razem przeznaczona dla dorosłego czytelnika. Pani Fox pochodzi ze Śląska i tam rozgrywa się większość z jej utworów.Świetnie posługuje się dialektem śląskim, co pozwoliło jej zjednać sobie lokalnych wielbicieli jej talentu. Jej literacki dorobek jest imponujący- ponad 50 powieści, a pracowitość i niewątpliwy intelekt godne naśladowania. Warto było pójść na tak budujące spotkanie. Sezon czytelniczy uważamy za otwarty. Opiekun MDKK E. Wołoszyn

2018-11-16 12:35

Uczcijmy pamięć piosenką.

Klasa VIIa pod opieką swojej wychowawczyni p. M. Szczepanowskiej oraz chór szkolny prowadzony przez p. T. Susmęda zaprezentowali przedstawienie połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

2018-11-14 20:04

Wspólne śpiewanie hymnu.

Na chojnowskim rynku, punktualnie o godz. 11.11 odbyło się dzisiaj wspólne śpiewanie hymnu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz wychowawcy i opiekunowie. Po tym wydarzeniu część naszych uczniów wzięła udział w uroczystościach przy obelisku – w tym złożeniu wiązanek kwiatów od szkół.

2018-11-09 22:52

Apel klasy IIIa z okazji 100-lecia niepodległości.

Klasa IIIa pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała dzisiaj uczniom klas młodszych oraz gościom przedstawienie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

2018-11-09 22:50