Wycieczka klasy IIc do muzeum.

Uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Chojnowie, aby obejrzeć wystawy stałe i czasowe. Mieli okazję podziwiać obrazy pana Jana Putyry – dziadka jednej z uczennic klasy. W drodze do muzeum uczniowie zapalili znicz przy pomniku żołnierzy polskich, upamiętniając ich walkę o niepodległość ojczyzny. Pod koniec wycieczki wybrali się do małego parku w celu obejrzenia pomników przyrody. Dziękujemy pani Uli Bisiorek za zorganizowanie lekcji w muzeum. Patrycja Olejnik

2016-11-14 22:57

Zajęcia koła plastycznego.

Przed 11 listopada i tym samym Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie z koła plastycznego wykonali na zajęciach liście w kolorze flagi Polski, flagę różnymi metodami i godło. Uczniowie pracowali przy akompaniamencie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, powstały piękne symbole narodowe, które zapełniły szkolny korytarz. Patrycja Olejnik

2016-11-14 22:56

Narodowe Święto Niepodległości - cz. II.

Część II zdjęć - przedstawienie klasy IIIc.

2016-11-09 22:00

Narodowe Święto Niepodległości - cz. I.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości zostały zaprezentowane dzisiaj uczniom dwa przedstawienia. Pierwsze z nich przygotowali uczniowie klasy Va ze swoją wychowawczynią - p. M. Szczepanowską pod tytułem "Uczcijmy pamięć piosenką". Piosenki przeplatane wierszami i tekstami były ciekawym przedstawieniem tego ważnego tematu. Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali wspólnie "We are the Word" w polskiej wersji tekstowej. Drugie przedstawienie zaprezentowali uczniowie klasy IIIc ze swoją wychowawczynią p. M. Pękalą. Przygotowali je dla uczniów klas młodszych. Zaprezentowane zostały teksty, wiersze, inscenizacje i pieśni związane z okresem walki i odzyskania niepodległości. Gratulacje dla wykonawców i opiekunów.

2016-11-09 21:58

Śniadanie daje moc.

Już po raz 6 nasza szkoła bierze udział w akcji-programie „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń oraz rodziców mieli dzisiaj właśnie taki dzień. Przy wspólnych, pięknie udekorowanych stołach spożywali przygotowane przez rodziców, wychowawców albo nich samych śniadania. Nad całością akcji czuwała p. Helena Malak-Fotiadis – szkolna koordynatorka programu.

2016-11-08 23:24