Stypendia burmistrza.

W dniu dzisiejszym, już po raz trzeci zostały wręczone stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i sportowe. Wyróżnienia z rąk burmistrza otrzymała trójka naszych absolwentów - najlepszych uczniów pod względem wyników na świadectwie. Nagrody otrzymali: Natalia Moskwa, Grzegorz Bojczuk i Kacper Rogowski. Wśród pozostałych wyróżnionych była również liczna rzesza naszych starszych absolwentów. Wszystkim wyróżnionych składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

2016-08-30 23:02

Informacja nt. stypendium szkolnego.

Informacja dla uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa, którzy zamierzają się ubiegać o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017. W dniach od 1 do 15 września br. W Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 9 można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 wraz z wmaganymi załącznikami . Pomoc materialna o charakterze socjalnym ma na celu zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, umożliwienie pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej uczniów i ich rodzin. Przysługuje on uczniom zamieszkałym na terenie miasta Chojnowa, w rodzinie których dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym datę złożenia wniosku nie przekracza kryterium dochodowego zgodnie z ustawa o pomocy społecznej, tj. 514 zł. Wnioski składane są w urzędzie miejskim po uzyskaniu pozytywnej decyzji od dyrektora szkoły. Formy przyznawana stypendium: a) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) b) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) c) pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym, w tym zakup podręczników i innych pomocy edukacyjnych – realizowane w szczególności za pośrednictwem macierzystych szkół poprzez dokonanie przez nie zakupu podręczników i innych pomocy edukacyjnych wskazanych przez ucznia i zaakceptowanych przez jego wychowawcę (faktura lub rachunek powinien zawierać: imię i nazwisko ucznia pełnoletniego, w przypadku ucznia niepełnoletniego imię i nazwisko rodzica ucznia lub opiekuna prawnego, pełną nazwę przedmiotu podlegającego refundacji – istotne jest by np. plecak, obuwie itp. miały adnotację „szkolne”. Jeśli zakupiony towar nie ma tego przymiotnika w nazwie umieszczonej na fakturze/rachunku, to na odwrocie może potwierdzić to sprzedawca umieszczając pieczęć, opis i czytelny podpis) d) świadczenia pieniężne – tylko w przypadku, gdy Burmistrz Miasta Chojnowa uzna, że udzielenie świadczenia w poprzednich formach jest niemożliwe lub w przypadku słuchaczy kolegiów – niecelowe. Druki wniosków do pobrania od dn. 16.08.2016 r. w macierzystych szkołach (teren Chojnowa) oraz w Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 5 (parter) w godz. 8.00-15.00. Dla uczniów z terenu gminy wnioski są do pobrania w urzędzie gminy.

2016-08-19 13:25

Wyprawka szkolna - informacja.

19 lipca 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów oraz uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. "Wyprawka szkolna". Poniżej pełna treść komunikatu kuratora oświaty. https://sp3chojnow.edupage.org/files/Wyprawka_szkolna_pismo.pdf

2016-08-10 10:39

Dzień rodziny w klasie Ic.

Uczniowie klasy Ic spotkali się 23 czerwca, po południu ze swoimi Rodzicami na uroczystym Dniu Rodziny, w trakcie którego pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, a także wręczyli Gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po uroczystości miał miejsce słodki poczęstunek, a po nim wszyscy udali się do swoich domów, aby kibicować naszej Reprezentacji. Patrycja Olejnik

2016-06-28 20:52

Orły Trójki 2016.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w sali chojnowskiego Domu Kultury wręczone zostały również statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się w działalności na forum szkoły oraz poza nią. Laureatami tegorocznych Orłów Trójki zostali: Gracjan Fedak, Natalia Moskwa, Karolina Czerniawska, Grzegorz Bojczuk, Kacper Rogowski i Wiktor Zapłata. Gratulacje dla wyróżnionych.

2016-06-27 00:05