Nagroda dla Hanny.

W starostwie legnickim odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pn. „Opowieści o Bitwach Legnickich”. W obecności Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur oraz zaproszonych gości wręczono nagrody w tym konkursie. Słowa uznania skierowane zostały także do nauczycieli przygotowujących i wspomagających uczniów w konkursie. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Hanna Kądziołka z klasy VIIIb za pracę „Migawki z przeszłości”. Gratulacje dla Hanny za wyróżnienie. Podziękowania dla p. Ewy Wołoszyn za przygotowanie Hani do konkursu oraz dla p. Eweliny Wiśniewskiej. Zdjęcia p. Ewelina Wiśniewska.

2022-09-15 22:04

Dzień kropki w świetlicy szkolnej.

Zdjęcia Kamila Sławińska.

2022-09-15 22:00

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w SP3.

Dnia 14 września 2022 r. uczniowie klas młodszych I-III oraz IV-V wzięły udział w przeprowadzonej akcji „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" w szkole. Celem akcji było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych. Do wspólnych działań szkoły zaprosiliśmy edukatorów z legnickiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Pani Kasia Łochowska i p. Małgosia Stawiska-Lichota przeprowadziły zajęcia. Przywiozły lampę ultrafioletową, która okazała się dużą atrakcją dla dzieci. Sprawdzały bowiem, ile bakterii może zgromadzić się na dłoniach. Spowodowało to, że dzieci klas młodszych od razu chciały myć ręce. Nasi uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, zwłaszcza w dobie zagrożeń cywilizacyjnych (wciąż aktualny omikron). Bożena Zawadzka

2022-09-15 21:54

Narodowe Czytanie 2022.

Kolejny raz nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnych obchodach Narodowego Czytania. 11. edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest wyciągnięcie literatury narodowej z murów szkoły i udostępnienie jej szerszemu gronu odbiorców, poświęcona była "Balladom i romansom" Adama Mickiewicza w 200. rocznicę ich opublikowania. Młodzież z klas 7 i 8 została zaproszona na krótki program artystyczny związany z tegoroczną lekturą. Geneza Narodowego Czytania, romantyzm, wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz oraz treść ballad "Rękawiczka" i "Lilie" były tematami przedstawienia. Przygoda z literaturą trwa nieprzerwanie, więc w przyszłym roku przeniesiemy się nad piękny Niemen z Elizą Orzeszkową. Zapraszamy. Program przygotowały panie E. Więcek i E. Wołoszyn oraz ambitni uczniowie klasy 8a. A o godz. 16.00 odbyło się Narodowe Czytanie w Domu Schrama z udziałem naszych uczennic z prezentacją kolaży utworzonych podczas wczorajszych warsztatów w MOKSiR.

2022-09-08 21:17

Pokazy akrobatyczne.

Naszą szkołę odwiedził p. Rafał Kaszubowski przedstawiając najmłodszym uczniom ciekawe zajęcia akrobatyczne.

2022-09-08 21:14