Akademia Czystych Rąk Carex

Infekcje układu oddechowego i pokarmowego są jednym z głównych powodów nieobecności dzieci w szkole a nieodpowiednia higiena rąk i układu oddechowego przyczynia się do rozprzestrzeniania wirusów i bakterii odpowiedzialnych za te infekcje. W ramach realizacji programu „Akademia Czystych Rąk Carex” 14 stycznia odbyło się spotkanie klasy IIIa z pielęgniarką szkolną panią Grażyną Mazur. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zakończyły się zredagowaniem hasła „Czyste ręce, zdrowia więcej” i zachęceniem dzieci do jego wdrożenia. Urszula Chmielewska

2013-01-15 19:20

Zajęcia z umuzykalniania.

Kolejne zajęcia z umuzykalniania przygotowane przed Filharmonię Dolnośląską zatytułowane były "Z tańcem przez wieki". Cztery panie-muzyczki zaprezentowały porywające rytmy taneczne z różnych epok.

2013-01-15 19:19

Próbny sprawdzian klas VI.

10 stycznia uczniowie szóstych klas szkół podstawowych – w tym naszej szkoły - przystąpili do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z OPERONEM i „Gazetą Wyborczą”. To już piąta edycja tej akcji egzaminacyjnej. W tym roku wzięło w niej udział ponad 244 tysiące uczniów z całej Polski. Uczniowie mieli do rozwiązania 26 zadań, z których można w sumie otrzymać 40 punktów. Sprawdzian ocenia umiejętności uczniów w zakresie pięciu obszarów: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.

2013-01-13 13:33

Akademia Czystych Rąk Carex

Klasa IIIa w roku szkolnym 2012/2013 bierze udział w III edycji „Akademii Czystych Rąk Carex” realizowanej w ramach „e-Bug” – europejskiego programu profilaktyki zakażeń i promocji higieny wśród uczniów szkół podstawowych. Inicjatorem i liderem projektu jest Agencja Ochrony Zdrowia w Wielkiej Brytanii, która współpracuje z 18 krajami Unii Europejskiej, w tym z Polską. Instytucją odpowiedzialną za realizację programu w Polsce jest Zakład Profilaktyki Zakażeń w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Koordynatorem projektu w Polsce jest dr Paweł Grzesiowski – pediatra, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń.

2013-01-10 22:42

Wigilie szkolne.

W dniu dzisiejszym uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali szkolne wigilie. Przy wspólnych stołach spędzili czas na składaniu życzeń i kolędowaniu. Pracownicy szkoły również znaleźli wreszcie czas na wspólne kolędowanie i chwilę świątecznej radości i zadumy.

2012-12-21 20:27