Warsztaty tkacko-ceramiczne.

Prawie wszystkie klasy z naszej szkoły biorą udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chojnowie pod nazwą: "Radość tworzenia. Utkane z marzeń, zlepione z e snów". Projekt, ruszył na początku października i potrwa do końca listopada tego roku. Biorą w nim udział uczniowie chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Prowadzone są dla nich zajęcia tkackie, które odbywają się w Domu Schrama i ceramiczne odbywające się w sali MOKSiR.

2012-10-17 18:21

Nowe prace w szkolnych galeriach.

Nowe prace w szkolnych galeriach - zapraszamy do ich oglądania.

2012-10-17 18:19

Złoty Jubileusz Trójki.

Dn. 12 października o godz. 9 rozpoczęły się uroczystości związane ze Złotym Jubileuszem 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie. Mszę w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie, przy współudziale księży chojnowskich parafii celebrował biskup Marek Mendyk. W homilii mówił o zadaniach szkoły: wychowaniu w dobroci, mądrości i patriotyzmie. Po mszy uroczysty pochód prowadzony przez Orkiestrę Policyjną Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przemaszerował do Miejskiego Domu Kultury, gdzie uczniowie przedstawili program „Powróćmy jak za dawnych lat” opowiadający o historii szkoły, o patronce i bohaterach jej wierszy. Na zakończenie tej części przy dźwiękach piosenki „Cała sala śpiewa z nami” uczniowie zaprosili do wspólnego tańca na scenie wszystkich nauczycieli. Aktorzy tego przedstawienia oraz jego twórcy zebrali zasłużone brawa. Po wyjściu w sali domu kultury uformowano ponownie pochód i znowu przy dźwiękach piosenek marszowych policyjnej orkiestry i w asyście policyjnej eskorty wszyscy uczestnicy obchodów przeszli ulicami miasta do szkoły, gdzie nastąpiła trzecia część obchodów. Przy szkole dyrektor szkoły powitał wszystkich zaproszonych gości, opowiedział o dzisiejszej szkole, o bazie szkoły, o udziale w wielu programach i projektach, o jej osiągnięciach i sukcesach, o uczestnictwie szkoły w życiu miasta i środowiska. Tablicę pamiątkową ufundowaną przez pracowników szkoły i uczniów z mottem patronki „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem” odsłoniła dwójka uczniów, pani Urszula Chmielewska – wieloletni pracownik szkoły oraz Burmistrz Miasta Chojnowa Pan Jan Serkies, a poświęcił biskup Marek Mendyk. Potem były życzenia przekazywane od zaproszonych gości. Po części oficjalnej wszyscy przekroczyli mury szkoły i rozeszli się po szkole poszukując swoich wspomnienia sprzed lat. Przeglądano kroniki, zwiedzano klasy, zakamarki szkoły, wyszukiwano się na fotografiach. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, gdzie przy kawie można było spokojnie poopowiadać, co porabiało się przez ostatnie kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat oraz o tym, że nikt się nie mienił mimo upływu czasu Wieczorem odbył się bal absolwentów, sympatyków oraz przyjaciół szkoły. W odnowionej Sali Domu Schrama przy muzyce bawiło się wiele par. I znowu były wspomnienia, wspomnienia , wspomnienia.

2012-10-13 22:41

Występ zespołu Hortus Musicus

W ramach II Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną w naszej szkole wystąpił zespół Hortus Musicum, który przyjechał z Mielca. Jak to określiły dzieci słuchające muzyki średniowiecza, renesansu i baroku - szkołę odwiedziły piękne księżniczki.

2012-10-05 23:07

Dyskoteki w szkole.

Z okazji Dnia Chłopaka zostały zorganizowane w szkole dyskoteki. Klasy IV-VI bawiły się od opieką swoich wychowawców oraz opiekuna samorządu w salce gimnstycznej, a klasa IIIa ze swoją wychowawczynią w swojej klasie.

2012-09-28 22:43