Roboty w szkole.

W szkole zaczyna działać koło robotyków. Na razie pracują nad robotami z klocków, ale mamy nadzieję, że niedługo zaczną robić prawdziwe roboty. Michał, Gabriel, Kacper i Krystian z klasy IIIa zaprezentowali swojego robota. Aby nie było mu smutno - zrobili mu również psa-robota.

2012-09-16 20:28

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

W dniu 12 października 2012 r. (piątek) Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie uroczyście obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystości tego dnia rozpoczną się o godz. 9.00 w kościele pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie mszą świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję księdza Biskupa Marka Mendyka. Po mszy – uroczysta akademia w sali widowiskowej chojnowskiego MOKSiRu. Następnie przejście do szkoły, gdzie nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy, zwiedzanie szkoły oraz spotkania absolwentów. Wieczorem tego dnia planowany jest dla wszystkich zainteresowanych bal w sali Domu Schramma. Zapraszamy wszystkich absolwentów i sympatyków szkoły. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły – tel. 76 8188543.

2012-09-10 11:16

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

No i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na placu przyszkolnym zgromadziło się 315 uczniów naszej szkoły oraz wielu rodziców. Najważniejszymi gośćmi były dzieci z klas I. 59 pierwszoklasistów powitało rozpoczynający się rok szkolny. Dużą grupę stanowią też uczniowie z klas starszych przybyli z innych szkół. Rozpoczynamy również z nowymi planami, zadaniami i wyzwaniami. Jedną z nowości jest dziennik elektroniczny, który zastąpi tradycyjny, papierowy. Uczniowie i ich rodzice będą mogli na bieżąco kontrolować oceny otrzymywane na lekcjach. Kolejną nowością jest realizowany przez szkołę projekt „Dolnośląska e-szkoła”, który wprowadza nowocześniejsze metody nauczania wykorzystujące m.in. komputery w nauczaniu większości przedmiotów. Życzenia jak najlepszych ocen dla uczniów, radości z pociech dla rodziców i spokojnej pracy dla wychowawców i nauczycieli.

2012-09-03 20:21

Stypendium szkolne na rok 2012/2013.

W dniach 1 - 15 września 2012 r. w Urzędzie Miejskim w Chojnowie w pok. nr 9 można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013. Stypendium przysługuje uczniowi, w rodzinie którego dochód netto na jedną osobę w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku nie przekracza 351 zł. Druki wniosków do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 lub Urzędzie Miejskim w Chojnowie, pok. nr 5 w godz. 8-15. Do wniosku należy dołączyć postanowienie dyrektora szkoły. Forma przyznawania stypendium: a) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza realizowane w szkole w ramach plany nauczania – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) b) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) c) pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnych, w tym zakup podręczników i innych pomocy edukacyjnych – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) d) częściowe lub całkowite pokrycie kosztów wynikających z pobierania nauki poza miejscem zamieszkania – dotyczy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i słuchaczy kolegiów – po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentów potwierdzających poniesienie określonych wydatków (oryginały imiennych faktur, rachunków i innych dokumentów księgowych) d) świadczenie pieniężne – tylko w przypadku, gdy Burmistrz Miasta Chojnowa uzna, że udzielenie świadczenia w poprzednich formach jest niemożliwe lub w przypadku słuchaczy kolegiów – niecelowe.

2012-08-17 10:47

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca wpierw w gościnnej sali chojnowskiego MOKSiRu, a potem w szkole zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Wręczanie nagród, kwiaty, świadectwa, nagrody specjalne, życzenia, łzy - to wrażenia z tego dnia.

2012-06-30 22:27