Klasa 2b i 3b w legnickim teatrze.

Dnia 29 kwietnia br. uczniowie kl. 2b i kl. 3b pojechali na wycieczkę do teatru w Legnicy. Przed spektaklem dzieci spacerowały w Parku Miejskim, gdzie szczególną uwagę zwrócono na pomniki przyrody. Później uczniowie udali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej na spektakl pt. „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze". Po obejrzeniu wspaniałego przedstawienia nagrodziliśmy aktorów brawami i kwiatami. Następnie nasza grupa została zaproszona na scenę, gdzie pracownicy teatru zapoznali nas z pracą aktorów i możliwościami technicznymi sceny (poznaliśmy tajemnice teatralnego oświetlenia, ruchomą scenę). Następnie udaliśmy się za kulisy, do pomieszczeń. Poznaliśmy sekrety przeszłości 175-letniego budynku. Wycieczka była bardzo udana. Wychowawcy Zdjęcia Małgorzata Draszanowska i Jolanta Jeżyk.

2022-05-04 13:49

Wyjazd klasy 3a na zieloną szkołę.

Klasa 3a na zielonej szkole w Myśliborzu. Zdjęcia Bogusława Kruk

2022-05-04 13:45

Dzień sekretarki.

25 kwietnia z okazji DNIA SEKRETARKI uczniowie ze świetlicy klas II i III wręczyli p. mgr Wiolecie Niemczyk z sekretariatu szkoły, laurki, rysunki i upominki w podziękowaniu za pracę. Joanna Trajewska

2022-04-26 14:14

Gminny konkurs ekologiczny.

„Z przyrodą za pan brat” to hasło już XVI konkursu ekologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Krzywej, który odbył się 22 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 b: Mateusz Bartyzel i Antoni Janeczko. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Nam przypadło w udziale zaprezentować elektrownie wodne. Na konkurs przygotowano plakat przedstawiający proces wytwarzania energii tą drogą oraz opisujący go wiersz. Chłopcy przygotowali również ciekawostki, które wyszukali w różnych źródłach. Wystąpiło 7 drużyn z okolicznych szkół. Nasz zespół zajął I miejsce. Wszyscy zostali uhonorowani ekologicznymi upominkami w postaci lamp solarnych i dyplomów. Dziękujemy organizatorom i oczekujemy na kolejną edycję konkursu. Zdjęcia Urszula Bisiorek i Magdalena Książek.

2022-04-25 13:48

Wielkanocny konkurs plastyczny.

W okresie przedświątecznym świetlica szkolna przeprowadziła konkurs plastyczny pod hasłem SYMBOLE ŚWIĄTECZNE. Udział wzięły klasy 1 – 3. Prace, które napłynęły były eksponowane na holu szkolnym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 kwietnia, a dzisiaj wręczono laureatom nagrody. Oto lista nagrodzonych dzieci: Antoni Janeczko 3b, Magdalena Kaczmarczyk 3b Milena Musiał 3b Julia Kuczerka 2b Julita Grzesiak 1a Antoni Król 1a Kalina Hubiak 1b Bianka Halikowska 1b Amelia Lenda 1b Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Zdjęcia w galerii zdjęć.

2022-04-25 13:45