Zajęcia z umuzykalniania.

Po dłuższej przerwie odbyły się wreszcie kolejne zajęcia z umuzykalniania przygotowane przez artystów Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Zdjęcia Bogusława Kruk i Mariusz Nawrocki.

2021-09-23 20:09

Akcja Sprzątanie Świata.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Bernardy Borkowskiej wzięli udział w akcji Sprzątania Świata - Polska pod nazwą "Myślę, więc nie śmiecę". Zdjęcia Bernarda Borkowska.

2021-09-20 19:01

Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów.

W ostatni piątek w Budziwojowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Chojnów dla najlepszych uczniów. Liczną grupę wyróżnionych stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

2021-09-19 19:04

Wycieczka klasy 3b.

W ciepły, słoneczny dzień uczniowie kl. 3 b pod opieką wychowawczyni i rodziców, udali się na wycieczkę do Baszty Tkaczy. Podziwialiśmy tam m.in. piękne gobeliny. Pani przewodnik przekazała nam ciekawe informacje dotyczące tej historycznej budowli. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Chojnowa. Anna Iwanicka

2021-09-15 20:37

NARODOWE CZYTANIE W SP3.

Każdego roku, o tej samej porze każdy uczeń czyta, ile tylko może. Korzystając z tej sposobności uczniowie i nauczyciele SP3 zapoznali się z jubileuszowym(10 edycja) dziełem narodowym - dramatem G. Zapolskiej " Moralność pani Dulskiej", którego fragmenty w krótkich scenkach rodzajowych odczytały uczennice klasy 6a - Z. Budakiewicz, M. Siwka, D. Wieczorek i M. Wieczorek. Tekst lektury zmusił nas do refleksji na temat ogólnie pojętej moralności. Obnażyliśmy jej fałszywą stronę, ukrywany przez bohaterkę kołtunizm i obłudę. "Brudy prane we własnym domu" stały się przyczyną do dyskusji. Ciekawostki z życia autorki dramatu poszerzyły wiedzę o czasach i obyczajach minionej epoki. "JAK NAJDALEJ OD DULSZCZYZNY"- zgodnie stwierdziliśmy na zakończenie szkolnego programu czytelniczego. który przygotowały p. E. Więcek i p. E. Wołoszyn.

2021-09-11 19:12