Kolejny sukces Michała.

Michał Kowalczyk, uczeń klasy IVb zdobył GRAND PRIX „Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Serca” w Bolesławcu (woj. łódzkie). Koncert Galowy odbył się 17.01.2021r. w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu. Gratulacje dla Michała oraz życzenia kolejnych sukcesów. Zdjęcia i fragment zapis koncertu - źródło GCK w Bolesławcu.

2021-01-19 21:53

Szkolny Konkurs Plastyczny „Projekt banknotu 1000 zł”

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 – 3. Celem konkursu jest zachęcenie do oszczędzania w SKO. Zadaniem uczniów jest wykonanie projektu banknotu (awersu) o nominale 1 000 zł Technika wykonania – dowolna, format A4 Na odwrocie pracy proszę napisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę. Prace należy składać u opiekuna SKO (sala nr 19) do 26. 02. 2021 r. Opiekun SKO Anna Iwanicka

2021-01-19 14:44

Nagroda w konkursie SKO.

Szkoła Podstawowa nr 3 w roku szkolnym 2019/2020 zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli. Gratulacje dla opiekuna SKO w szkole p. Anny Iwanickiej.

2021-01-19 14:41

WAŻNE

W dniu dzisiejszym ukazało się „Rozporządzenie MEiN zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” w którym podano, że: „Od dnia 18 stycznia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych: 1) szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII;” Oznacza to, że uczniowie klas I-III wracają po feriach do szkoły. Aby zapewnić reżim sanitarny MEiN, MZ i GIS określiło nowe wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych. Jak można zauważyć, są one nieco zmienione w stosunku do poprzednio obowiązujących. Oto niektóre z nich: 1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. 2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa). 3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady: a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk). 4. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3 Zgodnie z rozporządzaniem powraca opieka świetlicowa w pełnym zakresie dla uczniów kl. I-III. Przywrócona zostaje również praca biblioteki. Chcielibyśmy w przyszłym tygodniu jak najszybciej uruchomić szkolne dożywianie. Potrzebujemy ok. 40-50 uczniów, by było to w miarę opłacalne. Od lutego rusza również program mleka i owoców dla uczniów. Dotyczy on klas I-V, ale póki co będzie dotyczyć klas I-III. Klasy IV-VIII, zgodnie z terminami w podanym wyżej rozporządzeniu, nadal pozostają w trybie kształcenia zdalnego. Minister udzielając kolejnego wywiadu stwierdza, że: ”Jeśli nie trafi do nas trzecia fala, to mam nadzieję, że już w lutym przynajmniej w systemie hybrydowym będziemy mogli puścić do szkół uczniów klas 8 i uczniów klas maturalnych, bo oni tego potrzebują z uwagi na egzaminy, a następnie będziemy hybrydowo puszczać do szkół pozostałe roczniki. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Jeśli to będzie spadało to myślę, że luty i marzec to będą te miesiące, gdy będziemy podejmować kolejne decyzje”.

2021-01-14 19:06

Badania w kierunku SARS-CoV-2.

Uprzejmie informuję, że w piątek 15.01 w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie odbędą się badania w kierunku SARS-CoV-2 przeprowadzane dla nauczycieli i pracowników szkół z miasta Chojnów oraz szkół z Gminy Chojnów. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://psselegnica.pis.gov.pl/ Godziny, w których pracownicy będą zgłaszać się na badania zostaną podane w harmonogramie od dn. 12.01. Dyrektorzy szkół powiadomią o tej godzinie podległych im pracowników. Na wymienionej powyżej stronie będą podawane modyfikowane na bieżąco informacje.

2021-01-11 13:07