Przedszkolaki w szkole.

1 i 2 marca zorganizowane zostały w szkole Dni Otwarte dla chojnowskich przedszkolaków i ich rodziców. Przez te dwa dni odwiedziło nas ponad 200 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Ochronki Sióstr Służebniczek oraz Niepublicznego Przedszkola Skrzat, które zawitały do nas ze swoimi wychowawczyniami. Dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne atrakcje: występ naszych cheerleaderek, dziewcząt z grupy akrobatycznej Piramida, zespołu tanecznego z klasy IIa, zespołu Synkopa z solistką oraz grupy teatralnej Aja. Było również zwiedzanie szkoły, podczas którego uczniowie z klas młodszych prezentowali swoje umiejętności .Każdy z przedszkolaków otrzymał również upominek przygotowany przez naszych uczniów. Również w godzinach popołudniowych rodzice i ich dzieci mogli zwiedzać naszą szkołę oraz poznawać ofertę przygotowaną dla nich od września 2016 r. Składamy bardzo duże podziękowania dla uczennic i uczniów występujących podczas tych dni oraz nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie uczniów oraz opieką podczas występów.

2016-03-02 22:32

Odwiedziny klasy Id u strażaków.

W poniedziałek 29 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, oraz wejść do kabiny wozu Kto był odważny mógł spróbować wspiąć się na rurę, po której strażacy zjeżdżają gdy wzywa ich alarm. Następnie zwiedziliśmy pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkowo – konferencyjną. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Dziękujemy dowódcom st. kpt. mgr Ryszardowi Kawka oraz kpt. mgr inż. Pawłowi Dąbrowa za udostępnienie swojej jednostki małym odkrywcom z I D. Joanna Godecka

2016-02-29 21:55

Dbamy o zdrowie.

Klasa IIb ze swoją wychowawczynią zaprezentowała dzisiaj uczniom klas I-III przedstawienie pod nazwą „Dbamy o zdrowie”. Wierszyki i piosenki zachęcały dzieci do dbania o swoją sprawność fizyczną, czystość i zdrowie. Artyści zebrali zasłużone oklaski.

2016-02-29 21:53

Szkot w szkole.

Do pierwszaków z Ia zawitał ponownie p. Eddie MIllar. P. Miilar już odwiedzał naszych pierwszaków w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem Szkot przyszedł w tradycyjnym stroju narodowym – kilcie. Opowiadał m. in. o Sgian Dubh (Czarnym Nożu), który jest noszony za skarpetą.

2016-02-27 19:53

Psoty nie z tej Ziemi.

Dnia 23.02.2016 r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym dotyczącym bezpieczeństwa. W specjalistów od psot, którzy przywędrowali do nas wprost z Krainy Bajek wcielili się aktorzy Teatru „Inspiracja” z Krakowa. W bajkowej konwencji zostały ukazane niebezpieczne sytuacje, w których może znaleźć się każde dziecko: ulica, plac zabaw, niebezpieczne urządzenia w domu, dorośli nieznajomi i Internet. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i myślę, że przyswoiły sobie omówione reguły bezpiecznego zachowania. Pedagog szkolny Helena Malak-Fotiadis.

2016-02-24 22:08