Festiwal Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach.

W dniu dzisiejszym odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach. Wśród prawie 60 uczestników wzięli w nim również udział nasi uczniowie - duet z zespołu Synkopa w składzie Martyna Czajka i Maria Perlak z klasy IIc pod kierunkiem p. Marii Pękali oraz soliści: Marta Jadach i Jan Czapski z klasy IVa przygotowani przez p. Grażynę Klucznik. Wystąpiła również nasza absolwentka Angelika Kwiatkowska. Miło nam zakomunikować, że Jan Czapski wyśpiewał wyróżnienie Wójta Gminy Miłkowice oraz otrzymał nagrodę pieniężną. Gratulacje dla wykonawców i opiekunów. Zdjęcia p. Maciej Perlak.

2016-01-23 21:51

Dzień Pingwina.

Corocznie 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. W naszej szkole również dzisiaj można było zobaczyć „stada pingwinów” :) Oczywiście największą popularnością cieszyły się pingwiny z Madagaskaru. Wszyscy, którzy mieli dzisiaj biało-czarne elementy stroju, pingwina-maskotkę lub obrazki z pingwinami mogli liczyć na zwolnienie z odpytywania czy sprawdzianu. No i większość uczniów wykorzystała tą szansę.

2016-01-20 18:46

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe, rewelacyjne prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2016-01-20 18:43

Odwiedziny klasy Id w bibliotece miejskiej.

O tym, że czytanie lektury może być wspaniałą przygodą przekonali się uczniowie klasy Id, którzy wybrali się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Chojnowie. Została przeprowadzona krótka lekcja wprowadzająca młodych czytelników w biblioteczny świat. Oczywiście najważniejszym punktem zajęć było głośne czytanie fragmentów książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, które natchnęło uczniów do wykonania pięknych prac plastycznych z bohaterami książki w roli głównej. Wizyta w bibliotece bardzo podobała się naszym pierwszoklasistom, którzy z radością odwiedzą bibliotekę ponownie. Zdjęcia i tekst p. J. Godecka.

2016-01-18 21:33

Certyfikat Szkoła Przyjazna Rodzinie.

W dniu dzisiejszym został przysłany do szkoły otrzymany pod koniec 2015 r. certyfikat "Szkoła Przyjazna Rodzinie". To kolejny, ważny dla nas certyfikat świadczący o spełnianiu wysokich standardów współpracy szkoły z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości.

2016-01-15 23:14