Wycieczka klas IVa i Va do Wrocławia.

Dnia 15.12.15r. klasy IVa i Va wraz z wychowawczyniami oraz panią Marią Lis udały się na wycieczkę do Wrocławia. W Multikinie obejrzeliśmy bardzo ciekawy i godny polecenia film „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”. Nowe przygody znanego wszystkim bohatera, bardzo dobra gra aktorska, humor oraz efekty specjalne zapewniły nam dwie godziny dobrej rozrywki. Następnie w muzeum sztuki we Wrocławiu – Panoramie Racławickiej – obejrzeliśmy cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami”. Imponujące i robiące na zwiedzających wielkie wrażenie malowidło o wymiarach 15x114m przedstawia zwycięstwo wojsk polskich nad rosyjskimi w czasie insurekcji kościuszkowskiej w roku 1794. W miłą, świąteczną atmosferę przeniósł nas coroczny wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wycieczka była udana, spędziliśmy ciekawie i miło czas. Zdjęcia-I. Hibner-Majewska, tekst – M. Szczepanowska.

2015-12-18 23:20

Stypendiada Wczesnoszkolna.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się zmagania uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna”. W czterech konkursach: czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym „Ortografek”, matematycznym „Plusik” oraz plastycznym „Plastuś”, w sumie wzięło udział 103 uczniów z klas II i III. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników. Zdjęcia i tekst p. K. Jędraszczyk.

2015-12-15 21:59

Odwiedziny górników w klasie IA i IIA

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Górnika naszą szkołę odwiedzili dwaj górnicy pan Grzegorz Andrzejewski oraz pan Krzysztof Wilk. Zaproszeni goście podczas spotkań z uczniami opowiadali o codziennej pracy górnika, zaprezentowali swoje stroje galowe oraz wyjaśnili znaczenie Barbórki i tradycji górniczych. Uczniowie bardzo chętnie słuchali wystąpień zaproszonych gości oraz na zakończenie otrzymali drobne upominki. Zaproszonym gościom bardzo serdecznie dziękujemy. Zdjęcia i tekst p. K. Jędraszczyk.

2015-12-15 21:58

Dziękujemy za serce.

W miesiącu grudniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki zorganizowały Szkolną Zbiórkę Żywności. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Na wyróżnienie zasługują rodzice uczniów klas pierwszych, a w szczególności I a, która pozyskała 120 kg żywności. Dzięki temu udało się zgromadzić następujące produkty: mąka 112 kg, cukier 80 kg, makaron 50 kg, kasze 60 kg, ryż 67 kg, płatki do mleka (różne) 12 kg, konserwy i przetwory 50kg, herbata i słodycze 47 kg, przyprawy, zupy i sosy w proszku 6 kg, mleko 20 litrów, olej 32 litry, margaryna i inne 4 kg, soki 4 litry, sól 10 kg, inne pojedyncze produkty. Obdarowano 16 rodzin uczniów naszej szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu, pamięć o potrzebujących, a przede wszystkim za przekazane produkty spożywcze. Te dary stanowią wielkie znaczenie w budżetach obdarowanych rodzin. Oprócz produktów spożywczych otrzymaliśmy również zabawki, odzież, obuwie, środki piorące, środki higieniczne a nawet wózek dziecięcy. Przyczynili się w ten sposób do naszej akcji pracownicy EGF Centrum Odszkodowań Sp. z.o.o. w Legnicy. Ich ofiarność zasługuje na szczególne wyróżnienie gdyż podjęli wyzwanie, chociaż nie są bezpośrednio zaangażowani w życie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych za przekazane rzeczy. Zdjęcia i tekst Urszula Bisiorek.

2015-12-15 21:56

Warsztaty - kartka świąteczna.

Dzisiaj na zaproszenie klasy I d, gościła u nas w szkole pani Elwira Kądziołka z MOKSiR w Chojnowie. Pani Elwira prowadzi zajęcia teatralne i plastyczne. W naszej klasie przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia plastyczne. Poznaliśmy wywodzącą się z Holandii sztukę wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłony fotograficznej. Wykonaliśmy kartki świąteczne, a niesamowite efekty naszej pracy można podziwiać w sali 38 w klasie :). Dziękujemy pani Elwirze za bardzo ciekawe spotkanie i zaproszenie na kolejne zajęcia – tym razem w Domu Kultury. Tekst i zdjęcia w galerii - Joanna Godecka

2015-12-14 18:01