Odwiedziny policjantów w szkole.

Na zaproszenie pani pedagog do szkoły zawitali policjanci, którzy rozmawiali z uczniami klas I i II na temat bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Mówili o bezpiecznej pozycji, która uchroni przed atakiem psa. Tekst: Bożena Zawadzka Zdjęcia: Bogusława Kruk. Patrycja Olejnik

2019-09-13 22:28

Narodowe Czytanie w Trójce.

W czwartek 12 września klasy IV-VIII SP3 uczestniczyły w cyklicznej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”. Program obchodów obejmował zarys historii akcji, wyjaśniał jej celowość i tematykę, tłumaczył rozwój i znaczenie terminu- nowela. Młodzi lektorzy przybliżyli sylwetki czworga nowelistów polskich, którzy od lat goszczą w kanonie lektur szkolnych. Odczytali fragmenty wybranych nowel: M. Konopnickiej „Dym”, E. Orzeszkowej „Dobra pani”, H. Sienkiewicza „Sachem” i B. Prusa „Katarynki”. W atmosferze zadumy przenieśliśmy się w ubiegłe stulecia. Pochyliliśmy się nad losem zatroskanej o zdrowie syna matki, ze współczuciem podglądaliśmy „szczęśliwe życie” ulubienicy dobrej pani, z przerażeniem obserwowaliśmy występ ostatniego wodza Czarnych Wężów, a radość niewidomej dziewczynki poruszyła nas do głębi. Literatura ma wielką moc-uruchamia naszą wyobraźnię i dociera do najwrażliwszych pokładów naszej duszy. Wspólnym mianownikiem wszystkich czytanych tekstów była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Za przeprowadzenie szkolnej akcji odpowiedzialne były panie E. Więcek i E. Wołoszyn. Wielkie podziękowania dla uczniów klas 7a i 7b, którzy wcielili się w rolę lektorów.

2019-09-12 21:25

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019_2020.

2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020 w nowej siedzibie szkoły przy ul Reymonta 1. Gościem uroczystości był Burmistrz Miasta Chojnowa pan Jan Serkies.

2019-09-07 20:26

Stypendia szkolne.

Informacja o stypendiach szkolnych.

2019-08-19 21:58

Razem w projekcie.

W czerwcu minął pierwszy etap projektu pod nazwą „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów” o numerze RPDS-10.02.01-02-0044/18. Projekt realizuje Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej i zaproszona przez nią chojnowska czwórka. Od listopada 2018 czyli od jego rozpoczęcia bardzo dużo się działo. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności i uzdolnienia, wspomagających, których celem było wyrównywanie wiadomości, podnosili kompetencje społeczne, rozwijali wiedzę z zakresu robotyki i informatyki, świetnie bawili się na warsztatach psychologicznych i tutorialach. Najmłodsi zostali objęci wsparciem, przez co szkoła stała się dla nich bardziej przyjazna. Zręczność fizyczną beneficjenci doskonalili uczestnicząc w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, poprawiali wymowę w czasie żmudnych ćwiczeniach logopedycznych. Nie zabrakło również zajęć rewalidacyjnych dających szansę na polepszenie sprawności. Ważnym aspektem były zajęcia z doradztwa zawodowego pomagające nakreślić kierunki dążeń młodych ludzi. W ramach projektu odbyło się szkolenie dla uczniów i nauczycieli z zakresu nowoczesnego systemu DOKUMASTER CAMPUS czyli wykorzystanie tzw. „chmury” do archiwizacji i drukowania swoich zasobów. Pozyskane pomoce, komputery, laptopy, monitory multimedialne ułatwiały pozyskiwanie informacji, wzbogacały zajęcia a przede wszystkim sprawiały, że były one atrakcyjne. Pod koniec roku szkolnego wśród uczestników projektu przeprowadzono ankietę, której celem było uzyskanie odpowiedzi na temat atrakcyjności i przydatności prowadzonych zajęć. Ankieta pokazała, że uczniowie są bardzo zadowoleni z oferty projektowej i chcieliby, aby oferowane w niej zajęcia weszły na stałe w propozycje szkół. Diagnozy końcowe przeprowadzone przez nauczycieli prowadzących zajęcia wykazały duży przyrost informacji, wiedzy i umiejętności uczniów. Od września rozpoczniemy drugi etap realizacji projektu. Mamy nadzieję, że proponowane zajęcia przyniosą uczniom dalsze możliwości rozwoju tak bardzo ważnych kompetencji kluczowych. Grażyna Klucznik. Zdjęcia: Patrycja Olejnik, Katarzyna Jędraszczyk, Tomasz Susmęd, Alina Kozubska.

2019-07-23 22:03