Wycieczka klasy IIb do Legnicy.

Zdjęcia Maria Kawerska.

2019-04-08 20:57

Przedstawienie klasy IVb.

Klasa IVb pod opieką wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie świąteczne związane z obyczajami świątecznymi naszych zachodnich sąsiadów. Po przedstawieniu quiz sprawdzał wiedzę słuchaczy, którzy za dobre odpowiedzi dostawali słodkie nagrody.

2019-04-05 22:57

Przedstawienie świąteczne klasy Ia.

Klasa Ia pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie wiosenno-świąteczne. Gratulacje dla występujących. Zdjęcia Katarzyna Jędraszczyk.

2019-04-05 22:53

Zawody pływackie.

W dniu dzisiejszym na basenie miejskim odbyły się wyścigi sztafet pływackich klas 4-6. Wszyscy startujący włożyli w start pełnię swoich umiejętności. Niektórzy występowali w takich zawodach po raz pierwszy, więc czuli na swych barkach dodatkowy stres. Po wskoczeniu do wody jednak on szybko mijał i liczyło się tylko, aby jak najszybciej dopłynąć do mety. Duże brawa należą się wszystkim, ale trzeba docenić wyczyn sztafety kl. 5b, która okazała się szybsza od sztafety chłopców z 6b. Sztafety dziewcząt z klas 4c i 4d uzupełnione były o jednego z kolegów, gdyż choroba wykluczyła po 1 zawodniczce. Najszybszą sztafetą chłopców z klas czwartych okazała się ekipa 4c, którą dowodził Aleksander Gang. Po zawodach chłopcy z innych klas żartowali, że z takim „gangiem” pływaków nie mieli większych szans. Zdjęcia i tekst: Mariusz Nawrocki i Bernarda Borkowska

2019-04-05 22:49

Konkurs recytatorski „Znam poezję Marii Konopnickiej”.

W środę tj. 3 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski „Znam poezję Marii Konopnickiej”. Do rywalizacji o tytuł najlepszego krasomówcy przystąpiło 10 czwartoklasistów. Uczniowie swoimi występami przenieśli słuchaczy do miejsc magicznych, pięknych krajobrazów, zapoznali nas z nietuzinkowymi bohaterami. Przypomnieli jak piękny jest język poezji. Laur zwycięstwa przypadł uczennicy kl. IVd- Hani Markiewicz, II miejsce otrzymał Karol Struski z kl. IVa. Miejsce trzecie na podium zajęła klasowa koleżanka Karola- Maja Szymczak. Ponadto jury wyróżniło Nadię Szapował i Franciszka Olszewskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Organizatorom dziękujemy.

2019-04-04 22:40