Lekcja z policjantami w klasie IIa.

Gościliśmy dzisiaj na zajęciach policjantów: pana dzielnicowego st. asp. Piotra Demiańczuka oraz panią podkomisarz Martę Ekielską - policjantkę pracującą w Legnicy. Pani Marta jest mamą naszego ucznia – Kajetana. Spotkanie z policjantami było wielką niespodzianką nie tylko dla Kajtka, ale dla wszystkich uczniów. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się na przejściu, oprowadzili dzieci po terenie przyszkolnym. Na zakończenie uczniowie dostali prezenty. Mieli także możliwość wejścia do radiowozu – wielka frajda. Dziękuję Policji, szczególnie pani Marcie Ekielskiej za przyjazd do szkoły i ciekawe zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się po jezdni. Zdjęcia i tekst: wych. Bogusława Kruk

2017-09-13 21:19

Młodzi mistrzowie kolarstwa.

Okres wakacji nie dla wszystkich był czasem wypoczynku. Arek i Szymon Jarosławscy od opieką swojego taty spędzali je na sportowo. W ciągu dwóch miesięcy zdobyli w swoich kategoriach wiekowych parę zwycięstw oraz wysokich miejsc podczas zawodów i kryteriów rozgrywanych nie tylko na Dolnym Śląsku. Gratulacje dla młodych mistrzów.

2017-09-12 20:59

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

4 września rozległ się pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek wzywający jeszcze nie na lekcje, ale na pierwsze, wspólne spotkanie na placu przed szkołą. Nowy rok szkolny Szkoła Podstawowa nr 3 rozpoczyna z blisko 400 uczniami, prawie 50 nauczycielami, zaangażowanymi rodzicami oraz przekonaniem, że będzie to dobry rok dla całej społeczności szkolnej. Szkoła w ostatnim czasie znacznie unowocześniła swoją bazę. Oprócz tablic interaktywnych obecnych w każdej klasie złożone zostały wnioski o nowoczesne, duże, 65 calowe monitory dotykowe, które przeznaczone są do klas I. W tym roku na pierwszym spotkaniu wystąpili po raz pierwszy nowi goście w szkole: roboty. Uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły powitał robot Yogi, któremu mikrofon pod nos przywiózł robot z chwytakiem (jeszcze nie ma imienia). W małym programie artystycznym wystąpił też słonik Jimu, który wzbudził uśmiech na twarzach nie tylko dzieci. Te roboty oraz Bubu i kilka mBotów, które nie pokazały się na placu stanowi drużynę, która przy pomocy nauczycieli wspomoże i uatrakcyjni szkolne lekcje. Pomogą też podczas kół robotyki w nauce programowania, której podstawy uczniowie zdobywali w poprzednim roku uczęszczając na zajęcia z projektu unijnego. Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły życzymy udanego roku szkolnego, dziesięciu miesięcy sukcesów, łatwości w rozwiązywaniu problemów, efektywnie i bezpiecznie spędzonego czasu. Rok szkolny 2017/2018 już się rozpoczął.

2017-09-04 21:43

Stypendia dla najlepszych.

30 sierpnia w sali chojnowskiego Domu Schrama odbyło się coroczne wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa dla uczniów wyróżniających się w nauce, wiedzy, sztuce i sporcie. Wśród nagrodzonych jak zwykle była jak zwykle duża grupa naszych uczniów i absolwentów, którzy kontynuują swoje pasje oraz osiągają wysoki poziom nauki. Gratulacje dla wyróżnionych. Zdjęcia w galerii zdjęć.

2017-09-03 00:02

Mały Mistrz – podsumowanie.

W czwartek 22 czerwca tuż przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego w klasach III nastąpiło podsumowanie trzyletniej pracy uczniów w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”. Program ten skierowany został do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą było propagowanie aktywnej postawy. Podczas oficjalnego zakończenia programu uczniowie otrzymali legitymacje wraz ze zdobytymi odznakami w ciągu całego okresu trwania „Małego Mistrza” oraz wspólnie zagrali ostatni mecz unihokeja. Katarzyna Jędraszczyk

2017-06-29 20:15