Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

galeria

Posumowanie szkolnych konkursów z okazji Tygodnia Patrona i wybory do SU (rok szkolny 2004/2005)

Posumowanie szkolnych konkursów z okazji Tygodnia Patrona i wybory do SU.

2009-05-06 13:22

Występy naszych zespołów Pstryk i Synkopa na Dniach Chojnowa (rok szkolny 2004/2005)

Występy naszych zespołów Pstryk i Synkopa na Dniach Chojnowa

2009-05-06 13:21

Wycieczka "Kraków i okolice" (rok szkolny 2004/2005)

W dniach 5-8.06.2005 r. odbyła się wycieczka do Krakowa i okolic. Organizatorem wycieczki była p. Ewa Więcek. Program był bardzo bogaty: już w pierwszy dzień zwiedzaliśmy Ojców i Ojcowski Park Narodowy. W Dolinie Prądnika udało nam się zobaczyć żeremia bobrów, Bramę Krakowską, Jaskinię Ciemną, zamek pamiętający czasy Kazimierza Wielkiego oraz Zamek na Pieskowej Skale. Po przyjeździe do Krakowa i zakwaterowaniu w schronisku pojechaliśmy do Krakow Plaza, gdzie w IMAX'ie oglądaliśmy trójwymiarowy film "Obcy z głębin". Wrażenia niesamowite. Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Krakowa. Zamek Wawel ze swoimi komnatami, Kaplica Wawelska ze swoimi podziemiami, grobami i tajemnicami, Dzwon Zygmunta. Po Wawelu - przechadzka po Krakowie: Kościół Mariacki, Rynek z Sukiennicami, Brama Floriańska, Barbakan, Muzeum Książąt Czartoryskich (i "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci), dziedziniec Collegium Maius, Kościół św. Franciszka z Asyżu, Pałac Prymasowski. Trzeci dzień to Zakopane i okolice. Po przyjeździe do Zakopanego wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościerał się widok na panoramę Tatr z Kasprowym Wierchem "w zasięgi ręki". W samym Zakopanym wędrówka Krupówkami do muzeum Kornela Makuszyńskiego, gdzie każdy mógł pogłaskać Koziołka Matołka (a w zasadzie jego figurkę pod popiersiem Kornela Makuszyńskiego). Byliśmy też na starym cmentarzu na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowanych jest wielu słynnych ludzi. Obiad w Zbójnickiej Chacie i po chwili wolnego - powrót do Krakowa, ale wpierw odwiedziny w Chochołowie - słynnym ze swoich drewnianych chat. Ostatni dzień to przede wszystkim zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Ponad 3 km podziemnych korytarzy z kilkunastoma wielkimi komorami. Po męczących wędrówkach - odpoczynek w podziemnej kawiarence. Historia wydobywania soli i technik w tym czasie używanych mogliśmy zobaczyć w Muzeum Żup Solnych w kopalni. Po wyjeździe z kopalni - udział w Święcie Soli na dziedzińcu zamku w Wieliczce. W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy jeszcze ruiny potężnego zamku w Ogrodzieńcu.

2009-05-06 13:20

Wystawa "Skarby morza" (rok szkolny 2004/2005)

W maju odwiedziła naszą szkołę objazdowa wystawa pod nazwą "Skarby morza". Ponad 400 eksponatów przedstawiających nie tylko ciekawostki z życia mórz i oceanów, ale także okazy motyli i wyroby z korali i pereł. Można było na miejscu również kupić np. kawałki korali czy muszle. Wystawę zwiedziło w naszej szkole ponad 200 uczniów.

2009-05-06 13:20

Majowy Festyn Trójki (rok szkolny 2004/2005)

Jak co roku - również w tym roku - 21 maja odbył się coroczny Majowy Festyn Trójki. Program tegorocznego festynu był bardzo bogaty. Występy szkolnych zespołów Synkopa, Pstryk i Aja, koncerty zaproszonych zespołów Polish Fiction, Duo+1 oraz Krzysztofa Kiepury. Na terenie przyszkolnym rozlokowały się różnokolorowe stoiska oferujące różnorodne towary: wytwory kółka plastycznego, kolorowe butelki i witraże malowane podczas zajęć świetlicowych (m. in. przez kierowniczkę świetlicy), stoisko Comeniusa oferujące hamburgery i knysze, "Kawiarenka pod chmurką" z domowymi ciastami i kawą lub herbatą, kiełbaska z grilla, kącik książki za złotówkę itp. Jedną z głównych atrakcji była również loteria fantowa, gdzie za 2 złote można było wylosować ciekawe fanty. Wszystkie losy wygrywały oraz brały później udział w losowaniu nagród głównych: plecaków, kurtek, sprzętu komputerowego, żelazka, radia itp. Fanty i nagrody główne pozyskane zostały od ludzi dobrej woli wspierających nasz festyn. Wystąpiło też Bractwo Rycerskie z Grodu Chojnów, które zaprezentowało ciekawy program z walkami, tańcami i pokazami. Część gastronomiczną wspomagali chojnowscy harcerze, serwujący grochówkę prosto z kotła. Podczas festynu nastąpiło uroczyste otwarcie naszego przyszkolnego ogrodu, a tym samym ścieżki dydaktycznej "Zielone miejsca dla mieszkańców Chojnowa". Zostały również wręczone podziękowania ludziom wspierającym budowę ogrodu i ścieżki. Wszystkim zaangażowanym w organizację festynu: nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, sponsorom, ludziom dobrej woli wspierającym to wydarzenie - duże wyrazy uznania i podziękowania.

2009-05-06 13:19

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie