Turniej piłki siatkowej.

W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu w programie "Równać Szanse" rozegrany został turniej piłki siatkowej. Zwycięzcy otrzymali puchar. Zdjęcia Mariafelicia DiSanti

2019-09-17 22:43

Pokaz Grupy Hajdasz.

Działająca w naszej szkole od paru lat Grupa Hajdasz zaprezentowała swoje możliwości na pokazie zorganizowanym dla uczniów klas I-V.

2019-09-17 22:41

Odwiedziny policjantów w szkole.

Na zaproszenie pani pedagog do szkoły zawitali policjanci, którzy rozmawiali z uczniami klas I i II na temat bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Mówili o bezpiecznej pozycji, która uchroni przed atakiem psa. Tekst: Bożena Zawadzka Zdjęcia: Bogusława Kruk. Patrycja Olejnik

2019-09-13 22:28

Narodowe Czytanie w Trójce.

W czwartek 12 września klasy IV-VIII SP3 uczestniczyły w cyklicznej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”. Program obchodów obejmował zarys historii akcji, wyjaśniał jej celowość i tematykę, tłumaczył rozwój i znaczenie terminu- nowela. Młodzi lektorzy przybliżyli sylwetki czworga nowelistów polskich, którzy od lat goszczą w kanonie lektur szkolnych. Odczytali fragmenty wybranych nowel: M. Konopnickiej „Dym”, E. Orzeszkowej „Dobra pani”, H. Sienkiewicza „Sachem” i B. Prusa „Katarynki”. W atmosferze zadumy przenieśliśmy się w ubiegłe stulecia. Pochyliliśmy się nad losem zatroskanej o zdrowie syna matki, ze współczuciem podglądaliśmy „szczęśliwe życie” ulubienicy dobrej pani, z przerażeniem obserwowaliśmy występ ostatniego wodza Czarnych Wężów, a radość niewidomej dziewczynki poruszyła nas do głębi. Literatura ma wielką moc-uruchamia naszą wyobraźnię i dociera do najwrażliwszych pokładów naszej duszy. Wspólnym mianownikiem wszystkich czytanych tekstów była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Za przeprowadzenie szkolnej akcji odpowiedzialne były panie E. Więcek i E. Wołoszyn. Wielkie podziękowania dla uczniów klas 7a i 7b, którzy wcielili się w rolę lektorów.

2019-09-12 21:25

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019_2020.

2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020 w nowej siedzibie szkoły przy ul Reymonta 1. Gościem uroczystości był Burmistrz Miasta Chojnowa pan Jan Serkies.

2019-09-07 20:26