Pielgrzymka klas III do Grodowca.

W środę 17 maja uczniowie klas trzecich udali się na pokomunijną pielgrzymkę do Grodowca. Podczas wyjazdu pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. oraz zwiedzaniu sanktuarium Matki Bożej. Po części oficjalnej uczestniczyli w grillu oraz grach i zabawach na świeżym powietrzu. W dniu wyjazdu pogoda dopisała, a uczestniczy zadowoleni powrócili do swoich domów. Zdjęcia i tekst: Katarzyna Jędraszczyk

2017-05-22 22:16

Nasi uczniowie podczas Dni Partnerstwa.

19 maja to Dzień Partnerstwa z miastami – partnerami Chojnowa. Jedną z atrakcji tego dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla uczniów klas IV-VI. Wśród ponad 100 prac przekazanych na ten konkurs 15 naszych uczniów zostało wyróżnionych. Na wernisaż tych prac do MBP zostali zaproszeni wyróżnieni uczniowie wraz z p. Grażyną Klucznik, która była koordynatorką tej uroczystości ze strony szkoły oraz opiekunką artystyczną tych prac. I miejsce w tym konkursie zajęła Kasia Ostropolska, a dwa trzecie miejsca: Sara Kułacz i Maja Berezowska. W Domu Kultury podczas quizu o miastach partnerskich zostały wręczone nagrody dla najlepszych. Podczas tej gali występowali również nasi uczniowie – laureaci międzyszkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej: Marta, Marysia i Piotr. Gratulacje.

2017-05-19 23:10

Zawody w ergowiosłach.

Podczas dzisiejszych zawodów w ergowiosłach w Gimnazjum nr 1 nasza drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce, a drużyna chłopców – 2. Gratulacje.

2017-05-19 23:08

Konkurs języka angielskiego.

19 maja 2017 odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Angielskiego dla kl. 3. Poziom był bardzo wyrównany. Uczniowie świetnie napisali test leksykalno-gramatyczny. Najlepsi okazali się: I miejsce Szymon Myszograj kl.3c II miejsce Ksawery Olchowy kl.3a Michał Piróg kl.3c III miejsce Wojciech Hołowinski kl.3a Wiktor Gnas kl.3c Magda Mroczko kl.3b wyróżnienia Jakub Gucał kl.3c Kamil Suwała kl.3b Gratulujemy wyników! Justyna Piróg

2017-05-19 23:06

Zajęcia z fitlight.

Ostatnie zajęcia sportowe prowadzone przez p. Stanisława Kwiatkowskiego z Zagłębia Lubin prowadzone były z wykorzystaniem najnowszego wynalazku zachęcającego dzieci do sportowej rywalizacji czyli urządzeniem fitlight. Zabawa była przednia.

2017-05-19 23:04