Ważne - dla rodziców.

Szkoła przystąpiła do programu "Badanie, rozwijanie i promowanie zagadnień związanych z czynnikami ryzyka chorób alergicznych i astmy, w tym szczególnie pochodzenia powietrzno-pochodnego" realizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Oto informacja z instytutu dla rodziców uczniów. Szanowni Państwo, gorącą zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym, internetowym badaniu przesiewowym dzieci i młodzieży pod kątem występowania chorób alergicznych. Wyniki kilkuminutowego badania wskażą czy Państwa dziecko znajduje się w grupie ryzyka. Ponadto, na stronie badania uzyskają Państwo wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania w razie podejrzenia alergii u dziecka. Wyniki badania są całkowicie anonimowe. Strona badania: http://malergia.pl/test-alergiczny.html Badanie jest realizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki badania nie zastępują lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwią i przyspieszą diagnostykę. Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Łączymy wyrazy szacunku, Instytut Ochrony Zdrowia Instytut prześle na dniach broszury informacyjne dla rodziców i uczniów, które przekażemy w momencie ich otrzymania.

2018-05-30 08:24

Konkurs krasomówczy w Złotoryi.

W środę 23 maja 2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy pod nazwą „Zostań przyjacielem książki”. Hanna Markiewicz, uczennica klasy 3d, wspaniale reprezentowała naszą szkołę, zdobywając trzecie miejsce prezentacją książki „Lessie wróć”. Tekst i zdjęcia: Joanna Godecka

2018-05-28 22:16

Zawody strażackie.

Dnia 26 maja 2018 r. w Jaroszówce z okazji 50 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszówce zostały zorganizowane zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 14 drużyn: 5 młodzieżowych oraz 9 dorosłych. Każda z drużyn musiała stawić czoła 2 konkurencjom. Jedna z nich to sztafeta a druga bojówka. Zawody zakończyły się honorowych 2 miejscem dla OSP Niedźwiedzice, w której to drużynie występowała Daria Gierasimczyk. Tekst: Daria Gierasimczyk

2018-05-28 22:14

Zawody kolarskie.

W rozgrywanych zawodach kolarskich w Podgórzynie Ziemowit Balwierz oraz Szymek Jarosławski zdobyli w sowich kategoriach wiekowych 3 miejsca. Jarek Jarosławski tym razem poza podium. Gratulacje dla młodych kolarzy.

2018-05-28 22:13

Majowy Festyn Trójki.

27 maja 2018 r. odbył się już po raz 19-ty Majowy Festyn Trójki.

2018-05-27 23:16