Dzień uśmiechu.

Pierwszy piątek października to światowy dzień uśmiechu. W tym roku szkolnym to szczególne święto wypadło 6 października, więc uczniowie klasy IIIc nie zapomnieli wziąć ze sobą do szkoły dobrego humoru. Każdy z uczniów otrzymał order uśmiechu i wszyscy zadeklarowali, że będą taki dzień obchodzić codziennie. Pamiętajmy o uśmiechu każdego dnia! Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

2017-10-12 22:34

Ozobot.

Dzieci z koła robotycznego próbowały dzisiaj swoich sił w sterowaniu nowym nabytkiem naszej szkoły czyli ozobotem. Te małe roboty - podobnie jak poprzednie – uczą programowania oraz sprawiają niezłą frajdę sterującym.

2017-10-12 22:30

zDolny Ślązaczek.

Wybrani uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w eliminacjach szkolnych konkursu „zDolny Ślązaczek”. Na poziomie szkoły podstawowej jest to konkurs interdyscyplinarny, obejmujący swoim zakresem język polski i matematykę. Najlepsi z nich wezmą udział w etapie powiatowym.

2017-10-12 22:26

Próbny alarm pożarowy.

Jak co roku o tej porze odbył się próbny alarm pożarowy. W próbnej ewakuacji szkoły, która była wynikiem celowego zadymienia wzięli udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Ewakuacja przebiegła sprawnie i pomimo nie najlepszej pogody na zewnątrz i konieczności zbiórki na placu ewakuacyjnym nauczyciele i wychowawcy szybko uporali się opanowaniem emocji uczniów oraz sprawdzeniem stanów liczebnych klas. Po powrocie wszystkich do szkoły, już w węższym gronie (dyrektor, kierownik administracyjny, z-ca dowódcy JRG PSP w Chojnowie oraz przedstawiciele BHPe) zostały omówione sprawy związane z bezpieczeństwem pożarowym szkoły.

2017-10-10 20:35

Eksperymenty naukowe w klasie IIId.

W klasie IIId co poniedziałek uczniowie przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia z różnych dziedzin, do których przygotowują się w domu. Inicjatywa „Uczenie przez doświadczenie” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców. „Wiem, rozumiem, jestem z tego dumny” – te słowa najpełniej opisują nasze poniedziałkowe przedsięwzięcie. 9 października Oliwia Pluta przygotowała i opowiedziała nam o „Chemicznym jojo” i „Latających rodzynkach”. Tekst i zdjęcia Joanna Godecka.

2017-10-10 20:31