Klasa IIb na rybach.

Klasa IIb miała zaszczyt wziąć udział w cyklu spotkań teoretycznych na temat wędkarstwa i ekologii. Zajęcia były prowadzone od marca do czerwca 2106 r. przez p. inspektora Jana Wierzbickiego – przedstawiciela Okręgowej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW w Legnicy oraz instruktora Stanisława Haponika – prezesa Koła PZW Skora w Chojnowie. Spotkania były ciekawie przygotowane, dzieci na planszach z rybami wyszukiwały ryby słodkowodne, próbowały je nazywać, poznawały ich budowę i tryb życia. Uczniowie też zostali zapoznani z budową wędki i sprzętu wędkarskiego. Po każdych zajęciach dzieci ozdabiały otrzymane kolorowanki, które cały czas zdobią naszą klasę. Podsumowaniem cyklu spotkań była wspólna wyprawa z prowadzącymi nad chojnowski staw. Tam każde dziecko mogło złowić rybkę oraz obserwować życie roślin i zwierząt. Zakończeniem wspólnych zajęć było zrobienie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia nad wodą. Danuta Dziembulak – wychowawczyni klasy IIb.

2016-06-08 20:13

Rozgrywki szkolnego Euro.

Wtorek, 7 czerwca to pierwszy dzień rozgrywek grupowych szkolnego Euro. Zmierzyły się ze sobą drużyny z poszczególnych klasy IV-VI. Nad całością czuwała organizatorka Euro – p. Sylwia Kułacz, a mecze prowadził profesjonalny sędzia.

2016-06-08 20:10

Szkolny konkurs historyczny.

W dniu dzisiejszym odbył się tradycyjny, czerwcowy szkolny konkurs historyczny, który zorganizowały p. Ewa Więcek i Maria Lis. Wyniki już niebawem.

2016-06-08 20:09

Wycieczka do Grzymalina.

Uczniowie klas 1c i 1d wybrali się na wycieczkę do Grzymalina, gdzie odwiedzili Zagrodę u Kowala. Mieli okazję pojeździć na wielbłądzie i kucyku, nakarmić małe wielbłądziątko, a także bawili się w labiryntach z żywopłotu. Patrycja Olejnik

2016-06-08 20:07

Rajd pieszy do Jaroszówki.

Rajd pieszy do Jaroszówki w obiektywie p. P. Olejnik.

2016-06-08 20:06