Szkot w szkole.

Do pierwszaków z Ia zawitał ponownie p. Eddie MIllar. P. Miilar już odwiedzał naszych pierwszaków w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem Szkot przyszedł w tradycyjnym stroju narodowym – kilcie. Opowiadał m. in. o Sgian Dubh (Czarnym Nożu), który jest noszony za skarpetą.

2016-02-27 19:54

Psoty nie z tej Ziemi.

Dnia 23.02.2016 r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym dotyczącym bezpieczeństwa. W specjalistów od psot, którzy przywędrowali do nas wprost z Krainy Bajek wcielili się aktorzy Teatru „Inspiracja” z Krakowa. W bajkowej konwencji zostały ukazane niebezpieczne sytuacje, w których może znaleźć się każde dziecko: ulica, plac zabaw, niebezpieczne urządzenia w domu, dorośli nieznajomi i Internet. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i myślę, że przyswoiły sobie omówione reguły bezpiecznego zachowania. Pedagog szkolny Helena Malak-Fotiadis.

2016-02-24 22:08

Lekcja o kosmosie w Ib.

Podczas lekcji o kosmosie uczniowie kl. I b dowiedzieli się mnóstwo interesujących rzeczy, np.: - Jak nazywał się pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu? - Ile jest planet Układu Słonecznego i jak się nazywają? Dzieci przygotowały ciekawostki o kosmosie i dzieliły się swoją wiedzą z rówieśnikami. Uczniowie mieli też okazje wykazać się swoją kreatywnością wykonując pojazdy kosmiczne. Dodatkowymi atrakcjami w czasie zajęć w szkole było oglądanie filmów, przeprowadzanie doświadczeń oraz rozwiązywanie quizów związanych z kosmosem. Wych. klasy Ib Anna Iwanicka

2016-02-24 22:06

Harmonogram rekolekcji.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 36, poz. 155 z późn. zm.) w dn. 7.03-9.03.2016 r. organizowane są rekolekcje. Ustalony harmonogram: 7.03.2016 r. (poniedziałek) Klasy IV-VI: 8.00 – 8.45 – zajęcia w szkole 8.45 – 9.00 – dojście do kościoła 9.00 – 10.00 – nauka w kościele Powrót do szkoły na dalsze lekcje Klasy I-III: 8.00 – 10.35 – zajęcia w szkole 10.35 – 10.45 – dojście do kościoła 10.45 – 11.30 – nauka w kościele 8.03.2016 r. (wtorek) Tak jak w poniedziałek oraz w godz. 16.00 – 17.00 spowiedź w kościele dla klas IV – VI 9.03. 2016 r. (środa) 9.00 – 10.00 – Msza św. w kościele Powrót do szkoły na dalsze zajęcia Szczegóły dojścia ze szkoły do kościoła i powrót do szkoły zostanie przedstawiony przez wychowawców klas w przyszłym tygodniu. Dzieci nieuczęszczające na lekcje religii będą w tym czasie objęte opieką świetlicową.

2016-02-23 20:18

Międzyszkolne Otwarte Spotkanie TIK-owe.

Przyszedł moment na podsumowanie dotychczasowych działań. Uczniowie klas 4,5,6 oraz zaproszeni goście spotkali się dziś w sali gimnastycznej naszej szkoły na spotkaniu wieńczącym półroczną pracę. Spotkanie rozpoczęło się wspomnieniem niedawnej debaty dotyczącej bezpiecznego poruszania się w sieci. Jako przypomnienie przeczytano powstały niedawno Kodeks. Najważniejszym punktem programu były prezentacje uczniowskie. Miały one na celu zapoznanie uczniów nie wtajemniczonych w program Szkoły z klasą 2.0 w działania, których pierwszy etap właśnie się zakończył. Prezentacje dotyczące realizacji wybranych ścieżek edukacyjnych okazały się bardzo ciekawe, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiemy już, że nie tylko potrafimy pracować na rzecz innych, ale również poznajemy, doświadczamy i badamy. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczno-graficzny na najciekawszą ilustrację do naszego Kodeksu. Takie spotkania, debaty stają się dla uczniów motorem do kolejnych działań. Przed ekipą Szkoły z klasą 2.0 kolejne wyzwania. Grażyna Klucznik

2016-02-22 22:10