Zajęcia techniczne w klasie VIb.

Uczniowie klasy VIb pod opieką swojej wychowawczyni i nauczycielki przedmiotu p. Bieleckiej pracowali nad zapałczanymi domkami i zamkami. Efekty pracy są rewelacyjne.

2015-10-29 21:31

Nowe samorządy klasowe.

We wrześniu wybrane zostały samorządy klasowe. 1 października odbyły się wybory szkolnego samorządu, spośród którego ukonstytuowało się prezydium samorządu.

2015-10-29 21:26

Dzień kundelka

26 października dzieci w świetlicy odwiedziła pani weterynarz Hanna Rabiej- Olszewska. Okazją do tych odwiedzin był Dzień Kundelka. Pani Hania przygotowała prezentację, w której przedstawiła zalety kundelków i ich los. Mówiła o ich wierności, zdrowiu i trudach związanych z fascynacją ludzi psami rasowymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak żyją pieski w schroniskach dla zwierząt. Panią weterynarz ucieszyła informacja, że nasi uczniowie zdołali uzbierać aż 30 kg żywności, która będzie przekazana schronisku w Legnicy. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały znaczek „Przyjaciel psa”. Urszula Bisiorek

2015-10-29 21:25

Zajęcia z umuzykalnienia.

Na dzisiejsze koncerty w ramach comiesięcznych zajęć z umuzykalnienia Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowała nie lada niespodziankę. Przyjechała do nas prawdziwa kapela góralska. Zespół ludowy Jetelinka przyjechał do naszych uczniów aż z Jaworzynki, która leży tuż przy granicy, na styku trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Muzycy przywieźli ze sobą również ciekawe instrumenty. Na niektórych mogli zagrać sami uczniowie. Muzycy zaprezentowali bardzo ciekawą muzykę i rewelacyjny śpiew. Przy okazji nauczyli jak można tańczyć w rytm ich muzyki.

2015-10-28 21:00

Próbny alarm pożarowy.

Około godziny 10-tej został w szkole ogłoszony sygnał alarmu pożarowego. Od razu powiadomiona została Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie, której jednostki w bardzo krótkim czasie pojawiły się przy szkole. W międzyczasie została sprawnie przeprowadzona ewakuacja wszystkich dzieci i pracowników szkoły. Dwie uczennice, które „zapodziały” się w toalecie zostały sprowadzone przez strażaków do miejsca ewakuacji. Wszystkie te działania były na szczęście tylko próbą, która sprawdziła przygotowanie pracowników i uczniów do bezpiecznego opuszczenia budynku gdyby zaistniało faktyczne zagrożenie pożarowe. Ewakuacja była obserwowana przez pracowników chojnowskiej firmy BHPe oraz zastępcę komendanta JRG PSP w Chojnowie. Po ustaleniu stanów osobowych dzieci i pracownicy powrócili do budynku szkoły.

2015-10-27 19:53