Przedstawienie klasy Ib.

Klasa Ib pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała dzieciom z klas I-III przedstawienie łączące treści i piosenki letnio-wakacyjne z poważniejszymi dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze i w domu. Zostały również wręczone nagrody za konkursy ortograficzne i matematyczne dla najlepszych znawców ortografii i matematyki z klas II i III. Na zakończenie p. pedagog przedstawiła zasady bezpiecznego spędzania czasu – również nad wodą - w czasie wakacji w ramach realizowanego programu „Bezpieczne wakacje”.

2015-06-23 23:30

Mały Mistrz w klasach I.

W ramach programu Mały Mistrz, w którym uczestniczą uczniowie klas I ze swoimi wychowawczyniami zostały w szkole przeprowadzone zajęcia z trenerem piłki nożnej, który na co dzień zajmuje się juniorami w Miedzi Legnica. Z powodu niesprzyjającej pogody zajęcia odbyły się na salce gimnastycznej, co w niczym nie umniejszyło atrakcyjności zajęć. Kolejne spotkanie z trenerem we wrześniu.

2015-06-23 23:28

Bezpieczne wakacje.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji: Bezpieczne wakacje. Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne. Akcja trwa od 11 maja 2015 do 30 września 2015 W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2015 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej. Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typu tablet! Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane techniką fotografii. Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych plac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu. Temat pracy: "Moje bezpieczne wakacje 2015" - (Nie)znane atrakcje mojego regionu. Kto może wziąć udział?: dzieci i młodzież do 17 roku życia Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: a) I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat, b) II dzieci w wieku 8 – 12 lat, c) III młodzież w wieku 13 – 17 lat. Format prac: fotografia zapisana w pliku jpg, jpeg, o wielkości do 10MB Jak przesłać pracę: elektroniczny Kupon Konkursowy - udostępniony od 15 czerwca na stronie bezpiecznewakacje.pl umożliwi przesłanie pliku z pracą konkursową lub na płycie CD/DVD/PENDRIVE/karcie pamięci SD listownie wraz z Kuponem Konkursowym na adres: Bezpieczne Wakacje ul. Cyfrowa 6 71-441 Szczecin z dopiskiem MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2015 Do pracy przesyłanej pocztą należy dołączyć wydrukowany kupon konkursowy. Do kiedy przesyłać prace: do 30 września 2015 Decyduje data wpływu. Regulamin: Przeczytaj regulamin konkursu. Uczestnictwo w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Konieczna jest zgoda opiekuna prawnego (rodzica). Nagroda specjalna dla szkół zwycięzców konkursu: Kompleksowa usługa do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej nbip.pl pomagająca szybko wypełnić ustawowy obowiązek prowadzenia odrębnego Biuletynu Informacji Publicznej.

2015-06-22 23:00

Noc z Marią Konopnicką.

Jedną z wielu tradycji Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie jest „Noc w Świecie Fantazji”. Impreza odbywa się pod koniec roku szkolnego i trwa od 19,00 wieczorem do 9,00 rano dnia następnego. Tym razem wybrani uczniowie z klas IV-VI pod opieka nauczycielek: Izabeli Hibner – Majewskiej, Marii Lis, Małgorzaty Szczepanowskiej i Ewy Więcek, „imprezowali” w nocy z 19/20.06.2015 r. Tematem spotkania był motyw psa w literaturze i sztuce. Temu motywowi podporządkowane zostały wszystkie zabawy, konkursy i zadania poszerzające wiedzę uczniów. Nasi wychowankowie mieli tez możliwość wykazania się swoimi zdolnościami plastycznymi, sprawnością w posługiwaniu się słownikami i encyklopediami, a także umiejętnością pracy w grupie. Poznali fragmenty wybranych utworów, niektóre związki frazeologiczne oraz obejrzeli film „Lessie”. Wspólna kolacja, śniadanie, nocowanie na materacach w sali gimnastycznej było kolejną atrakcją tej nocy. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze wzajemnej życzliwości, radości, potwierdzało prawdę, że w szkole może być bardzo ciekawie, o czym świadczą pytania o „Noc w Świecie Fantazji” w przyszłym roku szkolnym. Maria Lis, Ewa Więcek, Małgorzata Szczepanowska i Izabela Hibner-Majewska

2015-06-22 22:07

Święto Rodziny w klasie Ia.

W piątek 19.06.2015r. uczniowie klasy Ia przygotowali przedstawienie z okazji „Święta Rodziny”. Prócz wierszyków, piosenek i tańców licznie zgromadzeni goście otrzymali własnoręcznie przygotowane prezenty. Po części artystycznej spotkania odbył się mały poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie. Katarzyna Jędraszczyk

2015-06-22 22:05