Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

aktualności

Dbamy o zdrowie.

Klasa IIb ze swoją wychowawczynią zaprezentowała dzisiaj uczniom klas I-III przedstawienie pod nazwą „Dbamy o zdrowie”. Wierszyki i piosenki zachęcały dzieci do dbania o swoją sprawność fizyczną, czystość i zdrowie. Artyści zebrali zasłużone oklaski.

2016-02-29 21:54

Szkot w szkole.

Do pierwszaków z Ia zawitał ponownie p. Eddie MIllar. P. Miilar już odwiedzał naszych pierwszaków w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem Szkot przyszedł w tradycyjnym stroju narodowym – kilcie. Opowiadał m. in. o Sgian Dubh (Czarnym Nożu), który jest noszony za skarpetą.

2016-02-27 19:54

Psoty nie z tej Ziemi.

Dnia 23.02.2016 r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym dotyczącym bezpieczeństwa. W specjalistów od psot, którzy przywędrowali do nas wprost z Krainy Bajek wcielili się aktorzy Teatru „Inspiracja” z Krakowa. W bajkowej konwencji zostały ukazane niebezpieczne sytuacje, w których może znaleźć się każde dziecko: ulica, plac zabaw, niebezpieczne urządzenia w domu, dorośli nieznajomi i Internet. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i myślę, że przyswoiły sobie omówione reguły bezpiecznego zachowania. Pedagog szkolny Helena Malak-Fotiadis.

2016-02-24 22:08

Lekcja o kosmosie w Ib.

Podczas lekcji o kosmosie uczniowie kl. I b dowiedzieli się mnóstwo interesujących rzeczy, np.: - Jak nazywał się pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu? - Ile jest planet Układu Słonecznego i jak się nazywają? Dzieci przygotowały ciekawostki o kosmosie i dzieliły się swoją wiedzą z rówieśnikami. Uczniowie mieli też okazje wykazać się swoją kreatywnością wykonując pojazdy kosmiczne. Dodatkowymi atrakcjami w czasie zajęć w szkole było oglądanie filmów, przeprowadzanie doświadczeń oraz rozwiązywanie quizów związanych z kosmosem. Wych. klasy Ib Anna Iwanicka

2016-02-24 22:06

Harmonogram rekolekcji.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 36, poz. 155 z późn. zm.) w dn. 7.03-9.03.2016 r. organizowane są rekolekcje. Ustalony harmonogram: 7.03.2016 r. (poniedziałek) Klasy IV-VI: 8.00 – 8.45 – zajęcia w szkole 8.45 – 9.00 – dojście do kościoła 9.00 – 10.00 – nauka w kościele Powrót do szkoły na dalsze lekcje Klasy I-III: 8.00 – 10.35 – zajęcia w szkole 10.35 – 10.45 – dojście do kościoła 10.45 – 11.30 – nauka w kościele 8.03.2016 r. (wtorek) Tak jak w poniedziałek oraz w godz. 16.00 – 17.00 spowiedź w kościele dla klas IV – VI 9.03. 2016 r. (środa) 9.00 – 10.00 – Msza św. w kościele Powrót do szkoły na dalsze zajęcia Szczegóły dojścia ze szkoły do kościoła i powrót do szkoły zostanie przedstawiony przez wychowawców klas w przyszłym tygodniu. Dzieci nieuczęszczające na lekcje religii będą w tym czasie objęte opieką świetlicową.

2016-02-23 20:18

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie