Zajęcia z umuzykalniania - Wiosna

Kolejna wizyta artystów Filharmonii Dolnośląskiej przyniosła wiosenne rytmy. Tematem zajęć była "Wiosna" w muzyce poważnej i rozrywkowej. Uczniowie brali czynny udział w prezentowaniu wiosennych tematów.

2013-03-16 14:10

Akademia Czystych Rąk Carex

W ramach realizacji programu "Akademia Czystych Rąk Carex" klasa IIIa pod kierunkiem wych. Urszuli Chmielewskiej w dniu 15 marca przeprowadziła szereg doświadczeń, które mają pomóc w rozpowszechnieniu podstawowej wiedzy o higienie wśród dzieci. Grupa I wykonała doświadczenia "Kuchenni detektywi", grupa II - "Ogródek milionerów", grupa III - "Zgniłe jabłko" i grupa IV - "Marynowane jabłko" oraz wspólne doświadczenie "Woda pieprzowa". Kolejne zadania to obserwacja przebiegu tych eksperymentów oraz ich podsumowanie.

2013-03-16 14:09

Zbiórka płyt CD/DVD

W ramach ogłoszonego przez portal klubobroncowplanety.pl konkursu na zbiórkę zużytych płyt CD/DVD szkoła dzięki swoim uczniom zebrała już ok. 10 tys. zużytych płyt CD/DVD. Płyty będą dostarczone kurierem do pomysłodawców zbiórki. Portal Klubu Obrońców Planety gwarantuje utylizację płyt "bez oglądania ich zawartości". Ekipa naszych uczniów: Martyna, Karolina, Kuba i Kuba pod kierunkiem p. Grażyny Klucznik od kilkunastu dni zbierają płyty dostarczane przez uczniów. Niedługo wysyłka i jednocześnie odbiór nagród za tą zbiórkę: kolekcji "Było sobie..."

2013-03-13 22:42

Magiczna kraina

12 marca 2013 r. uczniowie klas Ia i IIIb zostali zaproszeni do Gimnazjum nr 2 na spotkanie poświęcone zdrowemu stylowi życia. Dzieci obejrzały przedstawienie, w którym starsi koledzy promowali zdrowie. Poczęstunek owocowo-warzywny, gry i zabawy przy muzyce były dalszą częścią tego spotkania. Za zaproszenie nas bardzo dziękujemy!

2013-03-13 22:41

Wicemistrzyni Dolnego Śląska.

W rozegranych w ostatni weekend w Jeleniej Górze Mistrzostwach Dolnego Śląska o IV Puchar Piastów Śląskich w kolarstwie przełajowym nasza uczennica Alicja Gałas, reprezentująca chojnowski klub kolarski Oriens-MTB zajęła II miejsce w kategorii młodziczek i uzyskała tytuł wicemistrzyni Dolnego Śląska. Gratulacje dla Alicji.

2013-03-13 22:40