Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe, rewelacyjne prace. Zapraszamy do ich oglądania.

2016-09-15 23:59

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

12.09.2016 W poniedziałek 12 września w naszej szkole dla klas I-III zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne pod hasłem „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Uczniowie pod czujnym okiem strażaków z 3 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dodatkowo w ramach tych zajęć odbyła się także pogadanka na temat „Bezpiecznego poruszania się po drogach” przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Komendy Policji w Chojnowie. Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie się cenną wiedzą, która może w przyszłości przyczynić się do uratowania życia lub zdrowia drugiego człowieka. Katarzyna Jędraszczyk Zdjęcia p. J. Godecka

2016-09-12 22:23

Narodowe czytanie.

Około 12-tej na chojnowskim rynku odbyło się spotkanie z w ramach akcji "Narodowe czytanie - Quo vadis". Brali w nim udział nasi najstarsi uczniowie pod opieką p. M. Lis i P. I. Hibner-Majewskiej. Dwójka naszych uczniów otrzymała również nagrody za najciekawszy strój z epoki. Gratulacje.

2016-09-09 21:54

Szkoła z Klasą 2.0.

Ostatni rok szkolny był również m.in. skoncentrowany na pracy przy programie Szkoła z Klasą 2.0 – organizowanym wspólnie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Przez ten cały rok zespół nauczycieli pod kierunkiem koordynatora p. Grażyny Klucznik prowadził działania spełniając wymagania do uzyskania tego certyfikatu. W lipcu otrzymaliśmy tytuł Szkoły z Klasą 2.0 oraz - co ważne - Szkoły eksperckiej za tzw. dobre praktyki. W pracach zespołu – pod kierunkiem koordynatora - brali udział nauczyciele: Agnieszka Bielecka, Izabela Hibner-Majewska, Marta Lewicka, Justyna Piróg i Mariusz Szklarz. W działaniach tych brali udział również nasi uczniowie klas V i VI. To kolejny certyfikat potwierdzający wysoką jakość nauczania oferowaną przez naszą szkołę.

2016-09-03 00:06

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017.

Rozpoczęliśmy kolejny nowy rok szkolny. Naukę rozpoczyna u nas blisko 30 pierwszaków, co nas bardzo cieszy. Byli oni dzisiaj obecni wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Są też nowi uczniowie w starszych klasach. Wśród nauczycieli i wychowawców są również nowe osoby: p. Katarzyna Bartłomiejczyk, p. Agnieszka Mroczkowska-Gucał, p. Janina Fedoszczak, i ks. Mateusz Wyspiański. Życzymy wszystkim - uczniom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, by ten rok był dla nich czasem spokojnym, bezpiecznym, ciekawym i spełniającym ich oczekiwania.

2016-09-01 20:08