W poszukiwaniu karpia.

Odwiedziny w Spółce Rybackiej w Niedźwiedzicach z siedzibą w Goliszowie. Dnia 25 listopada uczniowie klasy Ia pojechali na wycieczkę do Niedźwiedzic. Odwiedziły Spółkę Rybacką w Niedźwiedzicach z siedzibą w Goliszowie. Najpierw oglądali stawy, a jest ich aż 36. W których rosną karpie i inne ryby. Wigilijny karp rośnie przez 3 lata, a my jemy go tam szybko. Później zwiedzali magazyny z żywymi rybami. Zobaczyli tam nie tylko dorodne karpie, ale też suma, szczupaki i liny. Kolejnym punktem była nowo otwarta przetwórnia w Goliszowie. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone. Oprócz ryb widziały też ptaki: białą czaplę, łyski oraz białego i czarnego łabędzia. Wycieczkę oprowadzał, ciekawie o wszystkim opowiadał i obdarowywał prezes spółki p. Bogusław Więcek, któremu bardzo dziękujemy. Helena Malak-Fotiadis.

2015-11-27 07:53

Andrzejki w klasie IIa.

Klasa IIa w tym roku rozpoczęła okres zabaw andrzejkowych. Podczas imprezy prócz tańców i śpiewu, był także czas na wróżby. Uczestniczy wróżyli sobie wzajemnie rzucając magicznymi kostkami, kręcąc zaczarowaną butelką, przebijając gorące serca z imionami przyszłych wybranków oraz lejąc wosk przez dziurkę od klucza. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawach i w miłych nastrojach zakończyli wspólne świętowanie. Zdjęcia p. K. Jędraszczyk

2015-11-25 17:59

Dzień Pluszowego Misia.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczennice w Samorządu Uczniowskiego wzięły udział w akcji informacyjnej związanej z misiami.

2015-11-25 17:23

Wizyta leśników.

Na zaproszenie wychowawczyni klasy Id – p. J. Godeckiej, do szkoły zawitali dzisiaj umundurowani leśnicy. Panowie Wojciech Turała i Radosław Lipa opowiadali wszystkim pierwszakom o zwyczajach leśnych zwierząt, o ich odgłosach i ciekawostkach z ich życia. Na kolejne spotkanie zaprosili pierwszaków do lasu. Zdjęcia p. P. Olejnik i M. Spes.

2015-11-24 20:22

Polskie zabawy naszych prababć i pradziadków.

Dawno, dawno temu nikt nie słyszał o PlayStation i grach komputerowych, a mimo to dzieci świetnie się bawiły. W co grali nasi pradziadkowie, gdy mieli po kilka lat? Jakiej muzyki słuchali i jakie melodie podśpiewywali? Jak się gra w klasy, klipę, Zośkę, jak się tańczy walczyka? Wraz z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry uczniowie odbyli małą muzyczną podróż w czasie. Zdjęcia p. P. Olejnik.

2015-11-24 20:20