Program profilaktyczny Cukierki.

W dniach 14, 15 listopada 2022 r. dzieci klas 3a i 3b były współrealizatorami 4 godzinnego Programu Profilaktycznego Cukierki opartego na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak. Program realizowany jest przez Fundację Homo-Homini we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Cukierki uczą , co dzieci mogą zrobić, aby było mniej ofiar substancji psychoaktywnych- np. dbać o włączenie do zabaw dzieci stojących na boku, nieśmiałych, uczą że dziecko ma prawo do dystansu i ostrożności wobec nieznajomych dorosłych. Celem programu m. innymi jest rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i technicznego jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły. Program prowadziła doświadczona terapeutka, od wielu lat współpracująca z naszą szkołą P. Krystyna Kuźmiak. Drodzy Rodzice porozmawiajcie o zrealizowanym programie z dziećmi. Wasze pociechy pozyskały ważną wiedzę, ale również dobrze się bawiły. Bożena Zawadzka i Helena Malak-Fotiadis. Zdjęcia Bożena Zawadzka.

2022-11-15 20:47

Narodowe Święto Niepodległości.

Choć właściwy termin obchodów tego święta przypada jutro, to już dzisiaj uczniowie klasy 5b pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Bieleckiej wraz ze szkolnym chórem oraz werblistami pod opieką p. Tomasza Susmęda przygotowali akademię z tej okazji. Akademia połączona była z wchodzącą już w szkolną tradycję akcją Szkoła do hymnu", czyli wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły naszego hymnu z okazji tego święta. Podziękowania dla wszystkich uczniów za godną postawę podczas śpiewania hymnu oraz organizatorów i wykonawców akademii. Zdjęcia Szymon Karpiński

2022-11-10 13:16

Poznaj Polskę! Dzień trzeci!

Dzisiaj Międzyzdroje - Oceanarium, molo, spacer po plaży. Wolin - gry i zabawy plenerowe w Osadzie Słowian i Wikingów! Wszystko co dobre szybko się kończy, pora wracać. Marta Lewicka-Kościk

2022-11-10 13:13

Śniadanie daje moc

"Śniadanie daje moc" - to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Polega on na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. W większości klas ucz. sami tworzą kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów. Dziękujemy Wychowawcom i Rodzicom w organizacji tego dnia. Bożena Zawadzka. Helena Malak-Fotiadis Zdjęcia Bożena Zawadzka.

2022-11-09 20:50

Poznaj Polskę – dzień pierwszy i drugi.

Za nami dwa dni! Wczoraj - Szczecin- Starówka, Wały Chrobrego i Muzeum Geologiczne! Dzisiaj dzień morski. Świnoujście – latarnia morska, przeprawa promowa i oczywiście przywitanie z morzem. Muzeum multimedialne w Trzęsaczu. Katedra w Kamieniu Pomorskim. Humory i pogoda dopisują. Marta Lewicka-Kościk

2022-11-09 09:18