Zajęcia z umuzykalnienia.

Na dzisiejsze koncerty w ramach comiesięcznych zajęć z umuzykalnienia Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowała nie lada niespodziankę. Przyjechała do nas prawdziwa kapela góralska. Zespół ludowy Jetelinka przyjechał do naszych uczniów aż z Jaworzynki, która leży tuż przy granicy, na styku trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Muzycy przywieźli ze sobą również ciekawe instrumenty. Na niektórych mogli zagrać sami uczniowie. Muzycy zaprezentowali bardzo ciekawą muzykę i rewelacyjny śpiew. Przy okazji nauczyli jak można tańczyć w rytm ich muzyki.

2015-10-28 20:59

Próbny alarm pożarowy.

Około godziny 10-tej został w szkole ogłoszony sygnał alarmu pożarowego. Od razu powiadomiona została Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie, której jednostki w bardzo krótkim czasie pojawiły się przy szkole. W międzyczasie została sprawnie przeprowadzona ewakuacja wszystkich dzieci i pracowników szkoły. Dwie uczennice, które „zapodziały” się w toalecie zostały sprowadzone przez strażaków do miejsca ewakuacji. Wszystkie te działania były na szczęście tylko próbą, która sprawdziła przygotowanie pracowników i uczniów do bezpiecznego opuszczenia budynku gdyby zaistniało faktyczne zagrożenie pożarowe. Ewakuacja była obserwowana przez pracowników chojnowskiej firmy BHPe oraz zastępcę komendanta JRG PSP w Chojnowie. Po ustaleniu stanów osobowych dzieci i pracownicy powrócili do budynku szkoły.

2015-10-27 19:52

Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

22 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem oraz zasadami korzystania z niego. Dowiedziały się, co jest potrzebne, aby zapisać się do biblioteki. Panie Bibliotekarki opowiadały o bohaterach książek dla dzieci i zadawały o nich zagadki. Potem pierwszoklasiści rysowali postaci z bajek. Ich prace będą zdobiły regały w czytelni dla maluchów. Odwiedziny zakończyły się pląsami i zabawami. Dzieci pożegnały Panie Bibliotekarki i w radosnym nastroju i wróciły do świetlicy. Urszula Bisiorek

2015-10-27 19:50

Nowe prace w szkolnych galeriach.

W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. W większości są one związane z jesienią, ale nie tylko. Zachęcamy do ich oglądania.

2015-10-24 01:22

Spotkania z ciekawymi ludźmi.

Na kolejne spotkanie z ciekawymi ludźmi, które odbywają się dla uczniów klas szóstych, do szkoły zawitał nasz absolwent Maciej Perlak. Maciej pomimo tego, że jeszcze się uczy w 3 klasie LO, pracuje jako operator i montażysta filmów w portalu chojnow.pl. Opowiadał uczniom o swoich zainteresowaniach i swojej pracy. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w przymiarkach do kamery oraz zadawali pytania związane z tą pracą.

2015-10-24 01:20