Zajęcia z umuzykalniania.

Naszych uczniów odwiedzili muzycy w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem - w comiesięcznych lekcjach z muzyką - zaprezentowali muzykę wiosenną. Była "Wiosna" z "Czterech pór roku" Vivaldiego, "Lot trzmiela" Rimsky-Korsakowa, "Odgłosy wiosny" Straussa, "Wiosna" Griega oraz parę innych słonecznych rytmów.

2014-03-13 20:51

Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom.

W ostatni piątek zostały rozegrane eliminacje miejsko-gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. To już XXXIV edycja tego turnieju. Jak co roku biorą w nim udział nasi uczniowie przygotowywani przez p. Helenę Malak-Fotiadis. I jak co roku zajmują czołowe miejsca. Reprezentantem miasta w kolejnym etapie turnieju będzie uczeń naszej szkoły z klasy VIb Jakub Szczupak. Gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla opiekuna.

2014-03-09 16:24

Miejskie eliminacje Pegazika.

W eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego Pegazik wzięła udział trójka naszych laureatów. II miejsce zajęła w nich Marta Klimczyk, III miejsce Karolina Czerniawska. Gratulacje dla wszystkich naszych uczestniczek tego etapu.

2014-03-09 16:22

Frotowanie z klasą IVb.

Klasa IVb ze swoją wychowawczynią zaprosiła na zajęcia p. Elwirę Kądziołkę z chojnowskiego MOKSiR, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty z frotowania. Każdy z uczniów zaopatrzył się w niezbędne materiały i pomoce. Nad postępem prac czuwała p. Elwira, p. Bielecka i p. Malak-Fotiadis, które również wspomagały dzieci w ich robótkach. Efekt końcowy prac zostanie zaprezentowany za tydzień.

2014-03-06 22:16

Pegazik.

W ostatni piątek zostały zorganizowane eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego Pegazik. Już po raz kolejny komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Małgorzaty Szczepanowskiej miała trudny wybór, by spośród uczestników eliminacji wybrać najlepszych do następnego etapu. Po wyrównanej "walce" do etapu miejsko-gminnego zostali zakwalifikowani nasi laureaci: Karolina Czerniawska (III m.), Marta Klimczyk (II m.) i Marta Zatwarnicka (I m.). Gratulacje dla zwycięzców i trzymamy kciuki podczas następnych etapów.

2014-02-15 18:51