Zajęcia z umuzykalnienia - "Od blues'a do rock 'n' roll'a".

W piątek 7 kwietnia odbył się ostatni z zaplanowanych koncert dla klas IV-VI kończący całoroczny cykl zajęć z umuzykalnienia. Tym razem mocny, czteroosobowy skład muzyków wraz z prowadzącą zaprezentował krótką historię muzyki rozrywkowej od blues'a do rock and roll'a. Muzycy zagrali najsłynniejsze utwory z tych gatunków. Pojawiły się więc utwory work song, gospel, urban blues, rock and roll. Były m.in. piosenki Elvisa Presley'a Little Richard'a, Jimmy Hendrix'a i na zakończenie Dżemu. Było naprawdę fajnie.

2010-05-09 20:55

Ekoludek.

W czwartek 6 maja zostały przeprowadzone eliminacje szkolne IV konkursu przyrodniczego dla klas V i VI - Ekoludek. W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Konkurs przeprowadziła p. I. Hibner.

2010-05-09 20:53

Wizyta uczniów klas II w jednostce Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka.

Z okazji Dnia Strażaka uczniowie klas II z wychowawczyniami odwiedzili naszą chojnowską Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Staży Pożarnej. Złożyli życzenia oraz bukiet kwiatów z pięknym obrazkiem związanym z pracą strażaków w podzięce za ich trudną pracę. Strażacy pokazali im najnowszy sprzęt gaśniczo-ratowniczy oraz oprowadzili po swojej jednostce.

2010-05-05 22:15

Spotkanie z rzecznikiem praw dziecka.

Uczniowie klas V i VI mieli możliwość spotkania się w dniu dzisiejszym z rzecznikiem praw dziecka przy TPD w Legnicy. P. Bożena Miktus przedstawiła uczniom możliwości interwencji rzecznika oraz problemy, z którymi zgłaszają się dzieci i rodzice. Z nauczycielami spotkał się drugi rzecznik praw dziecka przy TPD w Legnicy - p. Włodzimierz Szyposz, który przedstawił uwarunkowania prawne działań rzecznika.

2010-05-02 12:02

Rocznica Konstytucji 3 Maja.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - klasa IIa wraz z wychowawczynią przygotowały inscenizację z tej okazji. Uczniowie mogli zapoznać się z chronologią wydarzeń oraz postaciami związanymi z konstytucją.

2010-05-02 12:01